Ücretsiz virüs programı önerisi

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bilişim derslerine giriyorum ama normalde branşım bilişim değil. Sınıfta 14 adet masaüstü PC var ve biraz eski bu PC'ler. Öğrenciler virüs bulaştırıyor. Önerebileceğiniz antivirüs programı var mı? Pcleri kasmayan ve çok kaynak tüketmeyen ayrıca ücretsiz olan program çok işime yarayacaktır. Bulursanız bana da söyleyin.😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bilgisayarlarda AVG benim işimi görüyordu. Bir inceleyin isterseniz.

BIOS virüsünü tespit eden Antivirüs bu.

Ben olsaydım orada her türlü bulaştırırdım MBR virüsünü.

RAM konusunda probleminiz yoksa BitDefender.
RAM konusunda problemleriniz varsa ESET (sadece denemesi var)

Kaspersky var alternatif olarak o da ortalama.

BIOS virüsünü tespit eden Antivirüs bu.

Ben olsaydım orada her türlü bulaştırırdım MBR virüsünü.
BIOS virüsleri bilgisayarınızı bozamaz veya rat gibi keylogger gibi bilgilerinizi kaydedemez. Sadece BIOS'u bozabilir oda yeniden BIOS yazarsınız başka bilgisayar üzerinden geçer.

Merhaba. Ben bilişim derslerine giriyorum ama normalde branşım bilişim değil. Sınıfta 14 adet masaüstü PC var ve biraz eski bu PC'ler. Öğrenciler virüs bulaştırıyor. Önerebileceğiniz antivirüs programı var mı? Pcleri kasmayan ve çok kaynak tüketmeyen ayrıca ücretsiz olan program çok işime yarayacaktır. Bulursanız bana da söyleyin.😊
Kaspersky Free bile iş görüyor. Eğer beğenirsen satın almanı öneririm.

RAM konusunda probleminiz yoksa BitDefender.
RAM konusunda problemleriniz varsa ESET (sadece denemesi var)

Kaspersky var alternatif olarak o da ortalama.

BIOS virüsleri bilgisayarınızı bozamaz veya rat gibi keylogger gibi bilgilerinizi kaydedemez. Sadece BIOS'u bozabilir oda yeniden BIOS yazarsınız başka bilgisayar üzerinden geçer.
Bozabilir. MBR virüsü buna örnektir. MBR virüsüne ek kod yazıp halledebilirsin. GPT ise bozmayabilir.

Bozabilir. MBR virüsü buna örnektir. MBR virüsüne ek kod yazıp halledebilirsin. GPT ise bozmayabilir.
Biliyorum ardından belirttim zaten. Siz sadece 1 kelimemi oradan almışsınız ardından dediklerime bakarsanız benim orada demeye çalıştığım şeyin bilgisayarınızı "tamamen" bozamaz demek olduğunu anlayacaksınız.

Eskiden değişiklik yapılması istenmeyen bilgisayarlarda DeepFreeze kullanılıyordu. Yapılan tüm değişiklikler bir sonraki Boot ile yok oluyordu.

Halen güncel mi bir araştırın.

Geri
Yukarı