UEFI format atılmıyor

Allah aşkına yardım edin 8-9 saattir uefi ile format atamadım internette yazan herşeyi denedim uyguladım yok Anakartım asrock yazısı geliyor öyle kalıyor en az 9-10 kere sildim rufusla bastan yükledim nfts fat32 hepsni denedm yok biosta uefi ayarları acık güvenli mod acık kapalıda denedm öyle de yok olmuyor hiçbirşekilde yapamıyorum

Allah aşkına yardım edin 8-9 saattir UEFI ile format atamadım internette yazan her şeyi denedim uyguladım yok anakartım ASRock yazısı geliyor öyle kalıyor en az 9-10 kere sildim Rufus'la bastan yükledim nfts FAT32 hepsni denedm yok BIOS'ta UEFI ayarları acık güvenli mod acık kapalıda denedm öyle de yok olmuyor hiçbir şekilde yapamıyorum.

Diskin hangi biçim de?

Eğer imajı doğru yazdırdıysanız imaj dosyasını yazdırdığınız USB zaten Rufus tarafından UEFI kurulum için NTFS formatında biçimlendiriliyor. BIOS ayarlarını default ayarlara getirin. Eğer cihaz BIOS modunu Legacy moda aldıysa siz UEFI moda getirin. Diğer ayarları değiştirmeden tekrar deneyin.

Eğer imajı doğru yazdırdıysanız imaj dosyasını yazdırdığınız USB zaten Rufus tarafından UEFI kurulum için NTFS formatında biçimlendiriliyor. BIOS ayarlarını default ayarlara getirin. Eğer cihaz BIOS modunu Legacy moda aldıysa siz UEFI moda getirin. Diğer ayarları değiştirmeden tekrar deneyin.
hepsini denedim üstadım. hem legacy hem uefi only modda yüklemye calstm olmadı. biosu kac kere f9la resetledim oda olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı