UEFI format atma

Merhaba bilgisayarıma UEFI olarak format atmak istiyorum BIOS menüye girdiğimde fotoğraftaki gördükleriniz ile karşılaşıyorum ne yapmam lazım? Boot menu hakkında pek bilgim yok ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
20191121_143647[1].jpg
Screenshot_20191121-145158[1].png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Uefi Boot Order" yazan kısımdan "USB Diskette on Key/ USB Hard Disk" yazanı F5 F6 tuşlarını kullanarak en başa çekin. Exit kısmına gelip "Save Changes and exit" kaydedin çıkın. USB niz Uefi olarak hazırsa problem olmadan yükleme ekranı gelmesi lazım.

Legacy disable yapın. USB'yi Rufus ile UEFI olarak yazdırıp boot edin yeterli.
Legacy nasıl disable yapabilirim? Eğer dediğiniz legacy support ise disable yapmak istediğimde uzun bir bildirim veriyor bende birşey yapmak istemedim.
"Uefi Boot Order" yazan kısımdan "USB Diskette on Key/ USB Hard Disk" yazanı F5 F6 tuşlarını kullanarak en başa çekin. Exit kısmına gelip "Save Changes and exit" kaydedin çıkın. USB niz Uefi olarak hazırsa problem olmadan yükleme ekranı gelmesi lazım.
Dediğinizi yapmaya çalıştım şu anda BIOS modum UEFI olarak görünüyor aklıma son birşey takıldı. Boot menüye girdiğimde Legacy boot order yazan bölümde notebook hard drive ve UEFI boot order yazan bölümde os boot maneger seçili. Sadece UEFI olanın seçili olması gerekmez mi ve ayrıca boot maneger nedir yanlış kurulum mu yaptım? Cevabınızı bekliyorum.
o
IMG_20191121_225847_4[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı