Çözüldü UEFI kurulum Yaparken USB FAT32 mi Olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Staj Yapan Donanımcı dediğin gibi yazdırıyorum. Ayrıca BIOS'ta boot ayarını ellemem gerekir mi? Şu an Legacy eski sürüm. UEFI'ye geçeceğim de. Ya da ayar nerededir? Ben de Gigabyte anakart kullanıyorum. Teşekkürler.
Hangi sürümü kuracaktınız? Belirtebilir misiniz?

20H2 sürümünü UEFI olarak kullanacağım.
Tamam. NTFS olarak biçimlendirdiniz, sonra BIOS'tan Secure Boot ayarını kapatmanız gerekiyor. Legacy ayarını da only UEFI yapıp boot edebilirsiniz Flash belleğinizi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Secure Boot ve diğer detaylı ayarlar için videoya göz atınız.

Tamam. NTFS olarak biçimlendirdiniz, sonra BIOS'tan Secure Boot ayarını kapatmanız gerekiyor. Legacy ayarını da only UEFI yapıp boot edebilirsiniz Flash belleğinizi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Security Boot ve diğer detaylı ayarlar için videoya göz atınız.
Secure boot kapalıydı zaten. İlgi için teşekkürler. Kurulum bitince güncellerim konuyu. Sağ olun.
@Staj Yapan Donanımcı son bir şey daha sormak istiyorum. Windows yüklenirken internet bağlantısını keseyim mi? Ayrıca disk biçimlendirme ekranında diskimi GPT yapmam gerekir mi? Şu an Legacy olduğu için farklı biçimlendirme var sanırım.

Son düzenleme:
@Staj Yapan Donanımcı son bir şey daha sormak istiyorum. Windows yüklenirken internet bağlantısını keseyim mi? Ayrıca disk biçimlendirme ekranında diskimi GPT yapmam gerekir mi? Şu an Legacy olduğu için farklı biçimlendirme var sanırım.
Kesin. Kablosuz ağı sorduğunda bağlanırsınız. GPT yapmanız gerekirse MBR bölüm tablosu var diyip hata verecektir zaten. Eğer bir şey demezse gerek olmaz. Derse de bu sorun için kesin çözüm bu video olacaktır;

Yeni konular

Geri
Yukarı