UEFI'li laptoptan kalıcı lisans kaldırma

maraz10ezel

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar.
Şöyle bir sorunum var arkadaşlar ben PC'me dijital lisans attım yani kalıcı lisans diyorlar işte format atsan bile pcne lisans otomatik olarak aktif oluyor o lisans işte.

Bu lisansı attıktan sonra PCmde işlemci çok çalışmaya başladı en ufak uygulama açtığımda işlemcim %100 olmaya başladı. Bunadan dolayı lisansi kaldırmaya çalıştım ama bir türlü kaldiramadim. Yardim eder misiniz rica etsem. Bütün kodları falan denedim bir türlü kalkmadı.

Selamünaleyküm arkadaşlar.
Şöyle bir sorunum var arkadaşlar ben PC'me dijital lisans attım yani kalıcı lisans diyorlar işte format atsan bile pcne lisans otomatik olarak aktif oluyor o lisans işte.

Bu lisansı attıktan sonra PCmde işlemci çok çalışmaya başladı en ufak uygulama açtığımda işlemcim %100 olmaya başladı. Bunadan dolayı lisansi kaldırmaya çalıştım ama bir türlü kaldiramadim. Yardim eder misiniz rica etsem. Bütün kodları falan denedim bir türlü kalkmadı.
Dijital lisanstan kastın bir uygulama sayesinde mi yoksa 10-15 liraya kod alarak mı yaptın?

Dijital lisanstan kastın bir uygulama sayesinde mi yoksa 10-15 liraya kod alarak mı yaptın?

Uygulama Windows 10 dijital lisans program. Lisans türüne HWID diyorlarmış, UEFI'ye sabitleniyormuş işte onu kaldırmak istiyorum.

OEM'ya da herhangi bir activator yapmış olsan bile sana tavsiyem. Diskwipe ya da Secure Erase yapman.

Ne faydası var lisansı kaldırılabiliyor mu?

Uygulama kardeşim Windows 10 digital lisans program lisans türüne hwid diyorlarmış UEFİ ye sabitleniyormuş işte onu kaldırmak istiyorum
HWID kaldırmak pek kolay hatta mümkün değil diye biliyorum. Lisansın yasal da olsa olmasa da. Sıkıntı lisansta değil eğer PC'de aşırı yük varsa. Dediğim gibi yukarıdakileri deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı