Ülkedeki mülteci durumu

Ben Türkler suçsuz bu insanlar sadece suçlu atalım filan demedim.

İşinde eli yüzü düzgün Suriyelilere lafım yok.

Algı yaratan sensin senin yarattığın algı; eskiden de bunlar vardı, Türkler çok kötü, tecavüzcü senin iddan bu.

İyisi de lazım değil. Hiçbirini ülkemde istemiyorum.

Çok büyük tartışmalar dönüyor ama şunun farkına varmak gerekiyor. Türkiye’deki 10 Suriyelinin 1’i zaten eğitimli ve yenilikçi, diğer çoğu eğitimli ve çağdaş insanları Avrupa’da ve Türkiye’de iyi semtlerde yaşıyor.

Suçu olan ise baştakidir. Kendi ülkesini Avrupa’dan birkaç avrocuğa satanlara suç atılmalıdır.

İyisi de lazım değil. Hiçbirini ülkemde istemiyorum.
Hocam bu da biraz yanlış yani zararsız insan, eğitimli, düzgün, topluma zararı dokunmaz. Ama yarın bugün kurtuluş savaşında Suriyelilerde vardı derse biraz sıkıntı.

Çok komiksin. Attığım paylaşımlara bak. Onlar hangi ırktan bir irdele. Sonra bu sorunun ırk ile alakasız olduğunu belki idrak edebilirsin.
Bak dostum sorun ırk değil.
Onların %90'ı vasıfsız olanlardan.
Bizim ülkemizi her şekilde düşürmeye devam ediyorlar.
Yararları olsa hadi neyse derim ama yok!

Haklısın. Ben yanlış anlaşılmak istemiyorum. Yani yorumlarımda belirttim bir ırk ile problemim yok. Problemim varsa zihniyeti ile olabilir ancak. Bakın çok basit. Suçu olan ise baştakidir. Şimdi ben burada herkesin mantığı ile düşünseydim; "Türkler..." diye başlardım. Ki bu şekilde de yazdım ama benim tutumum böyle değil. Sadece tutumu bu zihniyette olan ayrımcı arkadaşlara kendilerinin ayrımcı olduğunu idrak etmesini sağlamak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…