Ülkedeki mülteci durumu

Çok komiksin. Attığım paylaşımlara bak. Onlar hangi ırktan bir irdele. Sonra bu sorunun ırk ile alakasız olduğunu belki idrak edebilirsin.

Irk ile ne alakası var? Ülkedeki tecavüzcü, katil, hırsız yetmiyor bir de bunları ithal ediyoruz. Ne olduğu belirsiz milyonlarca mülteci var bu ülkede. Verdikleri zararın sadece bir tanesini atıyorum: Link bu kızın yerinde senin ablan, kardeşin veya annen de olabilirdi o zaman da burada böyle savunur muydun? Sanmam.

Irk ile ne alakası var? Ülkedeki tecavüzcü, katil, hırsız yetmiyor bir de bunları ithal ediyoruz. Ne olduğu belirsiz milyonlarca mülteci var bu ülkede. Verdikleri zararın sadece bir tanesini atıyorum: Link bu kızın yerinde senin ablan, kardeşin veya annen de olabilirdi o zaman da burada böyle savunur muydun? Sanmam.

Kardeşim ülkedeki tecavüzcü, katili, hırsızı Sü ri ye li ler gelmeden öncede vardı. Bana link atmana gerek yok. Benim rahmetli annem sırf Kürt olduğu için bu ülke yönetimi tarafından 6 ay F tipi ceza evinde işkence gördü. Sırf Kürt olduğu için. Rahmetli annem hiçbir şekilde insan ayırmazdı. Her gece uyurken önce çocukları için, sonra tüm insanlar için dua eden birisiydi. Melek gibi bir kadındı. Süleyman demirel iktidarı zamanı bu olay yaşandı. Süleyman demirel Süriyeli mi mesela ? Ya da ben kalkıp bunu yapan kişinin ırkından dolayı tüm ırkı hedef mi aldım ? Benim bir sürü arkadaşım var. Bıktım artık sizin gibi tutarsız düşünenlerden. Kendi mantığınız ile çelişiyorsunuz. İyi kötü insanı ayırmak zor değil. Kötü insan dersin, iyi insan dersin. Sapıklara neden sapık deniliyor ? Sapık zihniyeti olduğu için. Neden kimse çıkıp sapık olan birisi üzerinden bir ırkı hedef almıyor ? Çünkü etik olmaz. O zaman siz de yapmayın bir başkaları için bu kadar basit. Sizin yaşınız daha kaçtır bilemiyorum. Ben bile bir erkek olmama rağmen 12 yaşımdayken bir herif tarafından tecavüze uğradım. Defalarca taciz edildim. Ne yapayım oturup ırk mı hedef alayım ? Bu gibi düşünceler yüzünden başta bu ülke gelişemiyor. Çünkü ayrımcılık kötü bir şeydir. Eğer ki Süriyeli olan birilerinin iyi insanlar olduğunun farkındaysanız, birilerini kötülerken genelleme yapmazsınız. Buna hakkınız yok.

Kardeşim ülkedeki tecavüzcü, katili, hırsızı sü ri yeliler gelmeden önce de vardı. Bana link atmana gerek yok. Benim rahmetli annem sırf kürt olduğu için bu ülke yönetimi tarafından 6 ay F tipi ceza evinde işkence gördü. Sırf kürt olduğu için. Rahmetli annem hiçbir şekilde insan ayırmazdı. Her gece uyurken önce çocukları için, sonra tüm insanlar için dua eden birisiydi. Melek gibi bir kadındı. Süleyman demirel iktidarı zamanı bu olay yaşandı. Süleyman demirel Suriyeli mi mesela? Ya da ben kalkıp bunu yapan kişinin ırkından dolayı tüm ırkı hedef mi aldım? Benim bir sürü arkadaşım var. Bıktım artık sizin gibi tutarsız düşünenlerden. Kendi mantığınız ile çelişiyorsunuz. İyi kötü insanı ayırmak zor değil. Kötü insan dersin, iyi insan dersin. Sapıklara neden sapık deniliyor? Sapık zihniyeti olduğu için. Neden kimse çıkıp sapık olan birisi üzerinden bir ırkı hedef almıyor? Çünkü etik olmaz. O zaman siz de yapmayın bir başkaları için bu kadar basit. Sizin yaşınız daha kaçtır bilemiyorum. Ben bile bir erkek olmama rağmen 12 yaşımdayken bir herif tarafından tecavüze uğradım. Defalarca taciz edildim. Ne yapayım oturup ırk mı hedef alayım? Bu gibi düşünceler yüzünden başta bu ülke gelişemiyor. Çünkü ayrımcılık kötü bir şeydir. Eğer ki Suriyeli olan birilerinin iyi insanlar olduğunun farkındaysanız, birilerini kötülerken genelleme yapmazsınız. Buna hakkınız yok.

Madem iyisi de kötüsü de var diyorsun alırken neden iyilerini almadınız? Elini kolunu sallayan giriyor ülkeye kim olduğu bile sorulmuyor. "fazla merhamet vatana ihanettir." sözünü boşuna söylemedi başkomutan Atatürk. Irkçılıksa ırkçılık ülkemde mülteci istemiyorum! Bayramda tatile gitmeyi biliyorlar. Referandum neden yapılmıyor? Çünkü biliyorlar ki bırak muhalifleri akplilerin bile yarısı istemiyor mültecileri.

Madem iyisi de kötüsü de var diyorsun alırken neden iyilerini almadınız? Elini kolunu sallayan giriyor ülkeye kim olduğu bile sorulmuyor. "fazla merhamet vatana ihanettir." sözünü boşuna söylemedi başkomutan Atatürk. Irkçılıksa ırkçılık ülkemde mülteci istemiyorum! Bayramda tatile gitmeyi biliyorlar. Referandum neden yapılmıyor? Çünkü biliyorlar ki bırak muhalifleri akplilerin bile yarısı istemiyor mültecileri.

Yarın bugün bu insanlar çoğalacak, doğurganlık oranları çok yüksek tabiri caizse fabrika gibi. İlerleyen zamanlarda bizim kültürlerimizi bastıracaklar çünkü çoğunluk onlar olacak, hatay ya da doğu taraflarında Türk sayısı çok az yok denecek kadar az oldu. Adam diyor ki;

- Yan tarafta Suriyelinin biri dükkan açmış ruhsatı yok bir şeyi yok.
+ Yok onlar bizim din kardeşlerimiz.

Böyle bir söylem olamaz abicim yok böyle bir şey o-l-a-M-A-Z
Alın videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sınıra merdiven dayayıp yasadışı yollar ile ülkeye girip hiç bir kontrol yapılmadan vatandaşlık verilen insanlardan bahsediyoruz ve sayıları binlerce değil MİLYONLARCA!

İlerleyen yıllarda bu çok büyük sıkıntılar doğuracak düşünsene iktidarın sırf oy versin diye vatandaşlık verdiği biri 10 bilemedin 20 yıl sonra meclise gidiyor!

Bu durum ciddi bir unsurdur, tehdittir, bazı kesim azınlık olmayı çok istiyor öyle bir hevesleri var ama onlara diyeceğim tek sözüm var.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Hala şunu anlayamıyorsunuz ve tuhaf tuhaf algılar yaratmaya çalışıyorsunuz. İnsan'ın iyisi olduğu gibi kötüsüde vardır. İnsanı iyi/kötü şekilde ayırırken ırk/bayrak gibi ayırmayın. Şimdi ben de sana Süriyeli bir insan ile yaşadığım bi olayı anlatacağım. Yaşadığım ilçe çok küçük. Bir gün merkezde işim vardı. Dolmuşa bindim. Bir tane zarzor Türkçe konuşan birisi vardı. Bir yer sormaya çalışıyordu. Polis karakolunda imza atması gerekiyormuş. Ben de yardımcı oldum. Çocuk Süriyedeki savaş yüzünden ülkesini terk etmek zorunda kalmış. Herkes savaş canlısı olmak zorunda değil. Bu da öyle bir insan. Şartlar onu Türkiyeye getirmiş. Kendisi burada çobanlık yapıyor. Üstelik çok ucuz fiyata çalışıyor. 2 tane küçük kardeşi varmış. Özellikle onlar için çalışıyormuş. 1 saat boyunca birlikte oturup sohbet ettik. Yani konuyu Süriyelilere ya da Afganistanlılara getirip kendi eksikliğinizi örtpas etmeye çalışmayın. Konuşmak istediğiniz bir şey varsa önce dönüp aynaya bakın. Böyle ırk ayrımı kafalarından vazgeçin. Yaşınız 15 felan mı ? Bu ülke Süriyeliler olmadan önce cennet miydi ? Hiç mi katil yoktu, sokaklarda zorbalar yok muydu, hırsızlar yok muydu, kadın katilleri yok muydu, çocuk istismarcıları, hatta hayvanlara bile tecavüz eden sapıklar yok muydu ? Bu nasıl bir algıdır ? Süriyeliler geldi sokaklarda gezemez oldum mantığı nedir ? Süriyelilerden önce Türk kültürü çok mu sağlıklı zihniyetlere sahipti ? Senin ülkeni yöneten bir Türk. Neden kendi ırk'ından olan birisinden bahsetmiyorsun, ya da ettiğin zaman "Türk" diye nitelendirmiyorsun ? Sana göre çünkü kötü olan birisi, yanlış olan birisi Türk değildir. Ama bir Süriyeli ırkından olan kişi kötü ya da yanlış yaptığı zaman tüm Süriyeliler öyledir değil mi ? Ve Süriyelidir di mi ? Ya da Afganistanlıdır. Sorun ırkıdır di mi ?
Hocam söylediğiniz sözler o kadar saçmaki kendiniz bile inanamayıp daha da saçmalamışsınız. Suriyeli mülteciler savaş canlısı değil de benim askerim mi savaş canlısı da gidip onların topraklarında can veriyor veya savaşıyor. 15 temmuzda bu millet savaş canlısı mıydı da tankların altına yatıp vatanını savundu? Mesele o çocuk değil çocuğu kastettiğimi düşünmeyin genelinden bahsediyorum. İstisnalar kaideyi değiştirmez. Başka ülkeden bizim ülkemize gelip kadınlarımızı taciz edip gençlerimizi bıçaklıyamazlar. Benim halkımdaki adam yoksulluk içindeyken kirasını ödeyip vergisini veriyorsa elin suriyelisi de verecek. Yaptığım ırk ayrımı değil. Allah aşkına şuana kadar bana şu ben saat mi satıyoru? diyen afrikalı elemandan başka bir olay söyleyin afrikalıların karıştığı. Ama suriyeli veya afganlı söyleyin desem bin tane sayarsınız bende sayarım. Tekrar söylüyorum istisnalar kaideyi değiştirmez. Buna ister ırkçılık diyen ne derseniz diyin durum bu. Bunu değiştiremezsiniz. Ben tüm suriyeliler aynıdır demiyorum demem de. Benimde tanıdığım güzel insanlar var ama tekrar tekrar söylüyorum hiçbir mülteci yaşadığı onu koruyup kollayan vergi almayan bir ülkeye o ülkenin insanlarına bunları yapamaz. Yapıyorsa gönderilmesi gerekir. Bence siz bu kafadan çıkın ve biraz düşünün mantığınızı çalıştırın.

Selamlar konuyu tekrardan diriltiyorum özür dilerim ama çooook büyük bir sorun var. Yasadışı yollardan ülkeye giren mülteciler 515 adı altında örgütleniyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet bize ırkçılık yapmayın diyenler, ne dersiniz şimdi bize?

Selamlar konuyu tekrardan diriltiyorum özür dilerim ama çooook büyük bir sorun var. Yasadışı yollardan ülkeye giren mülteciler 515 adı altında örgütleniyorlar.

Başından beri bunun olacağını biliyordum, biliyorduk. O heykelini ayağının altına aldığın adam olmasa şuan da bu ülkede nargile içip keyfine bakamıyordun. Atam ülkeyi bunlar nargile içip heykelini ayaklarının altına alsınlar diye kurtarmış. Şimdi bazı über süper zeki arkadaşlar ülkende ki insanlarda yapıyor diyecek desinler. Bunların gönderilmesi gerek arkadaş kim ne derse desin. Kabul etmiyorum ya. Kabul ETMİYORUZ. Allahın mültecisi gelip atamın heykeline basamaz. Götünü yayarak oturup yaşadığı ülkeye saygısızlık yapamaz. O bizim ecdadımız, atamız ya.

Sonunda bir şeyler yapılıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı