Ülkedeki mülteci durumu

Ne sanıyorsun bu söylediklerimin hurafe olduğunu felan mı ? Bidonlara bile tecavüz eden sapıklar vardı. Bu insanlar kimdi ? Köpeklere, kedilere, çocuklara, kadınlara tevacüz edenler yok muydu ? Bunlar nerede doğdu, nerede büyüdüler ? Ağzımı açtırma benim. Yanlış algı yaratıp durmayın. Ben sizin mantığınıza dayanarak bu şekilde konuşuyorum. Daha önce ki mesajlarımda yazdım. Benim ne Türk ırkına, ne başka bir ırkına karşı bir hedefim yok. Ama sizin olduğu için bu şekilde yazıyorum. Çünkü kendi mantığınızı anlayın diye. Sen nerede yaşıyorsun ? Süriyeli ve diğer insanlar Türkiyeye ne zaman geldiler ? Bu zamana kadar ülke de olaylar olmuyor muydu ? Bu insanlar kimdi ? Kötü bir şey yapanlar Türk değilse sizin mantığınıza göre eğer, o zaman iyi bir Süriyeliye göre de kötü bir şey yapan kişi Süriyeli değildir, sadece kötüdür. Boş yapmayın artık. Bir şeyleri irdelediğiniz zaman ırk hedef almayın.
Ben Türkler suçsuz bu insanlar sadece suçlu atalım filan demedim.

İşinde eli yüzü düzgün Suriyelilere lafım yok.

Algı yaratan sensin senin yarattığın algı; eskiden de bunlar vardı, Türkler çok kötü, tecavüzcü senin iddan bu.

@Quarit bana burada gelip benim ülkemde; "-Türk kızlarına tecavüz ederim" diyen mültecileri savunacaksan senle hiç tartışmaya girmem bile. Aralarında tabii iyi olanlar var ama kurunun yanında yaşta yanıyor durum bu.

Ayrıca türklere karşı zorun ne?

İşinde eli yüzü düzgün suriyelilere lafım yok.

İyisi de lazım değil. Hiçbirini ülkemde istemiyorum.

Çok büyük tartışmalar dönüyor ama şunun farkına varmak gerekiyor. Türkiye’deki 10 Suriyelinin 1’i zaten eğitimli ve yenilikçi, diğer çoğu eğitimli ve çağdaş insanları Avrupa’da ve Türkiye’de iyi semtlerde yaşıyor.

Suçu olan ise baştakidir. Kendi ülkesini Avrupa’dan birkaç avrocuğa satanlara suç atılmalıdır.

İyisi de lazım değil. Hiçbirini ülkemde istemiyorum.
Hocam bu da biraz yanlış yani zararsız insan, eğitimli, düzgün, topluma zararı dokunmaz. Ama yarın bugün kurtuluş savaşında Suriyelilerde vardı derse biraz sıkıntı. 😳

Çok komiksin. Attığım paylaşımlara bak. Onlar hangi ırktan bir irdele. Sonra bu sorunun ırk ile alakasız olduğunu belki idrak edebilirsin.
Bak dostum sorun ırk değil.
Onların %90'ı vasıfsız olanlardan.
Bizim ülkemizi her şekilde düşürmeye devam ediyorlar.
Yararları olsa hadi neyse derim ama yok!

Çok büyük tartışmalar dönüyor ama şunun farkına varmak gerekiyor. Türkiye’deki 10 Suriyelinin 1’i zaten eğitimli ve yenilikçi, diğer çoğu eğitimli ve çağdaş insanları Avrupa’da ve Türkiye’de iyi semtlerde yaşıyor.

Suçu olan ise baştakidir. Kendi ülkesini Avrupa’dan birkaç avrocuğa satanlara suç atılmalıdır.

Haklısın. Ben yanlış anlaşılmak istemiyorum. Yani yorumlarımda belirttim bir ırk ile problemim yok. Problemim varsa zihniyeti ile olabilir ancak. Bakın çok basit. Suçu olan ise baştakidir. Şimdi ben burada herkesin mantığı ile düşünseydim; "Türkler..." diye başlardım. Ki bu şekilde de yazdım ama benim tutumum böyle değil. Sadece tutumu bu zihniyette olan ayrımcı arkadaşlara kendilerinin ayrımcı olduğunu idrak etmesini sağlamak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı