Ülkemizi Çok Seven Almancı Çift

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne güzel de konuşmuşlar. Keşke kurulu düzenleri olmasa orada da buralara dönebilseler. Çok üzüldüm onlar adına(!) :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne güzel de konuşmuşlar. Keşke kurulu düzenleri olmasa orada da buralara dönebilseler. Çok üzüldüm onlar adına(!) :(

Yeğen bizim orada gurulu düzen var yoksam Türkiye cennet yav neymiş mustang 20.000 euroymuş yok öyle bir şey yeğen yav 15.000 Euro öyle şey olur mu hiç.

Bence ekonomi daha da kötüleştiğinde insanların tahammülü ortadan kalkacak ve linç, cinayet girişimlerine uğrayacaklar. Kadındaki cesarete bak ben olsam konuşamam öyle ileri geri bunları duyan biri bilense bunlara takip etse saplar kaçar bıçağı.
Şahsen ben videoyu tam izleyemedim o kadar bilendim ki kadına kapatmak zorunda kaldım.

Yazık kafalarına.
  • Almanya'da çoğu şişe için 0,25€ depozito var. Çoğu markette şişe toplamak için yapılmış özel makineler var, bunların içerisine şişe koyduğunuz zaman depozitonuzu size geri veriyor. Mükemmel bir sistem. Bunun için evet, yerden şişe toplardım.
  • Demokrasi ve insan hakları demiş. 2016'da AİHM'ye en çok tazminat ödeyen ülke Türkiye oldu. Bu mu demokrasi, bu mu insan hakları?
  • Yerde çöplere gelecek olursak, Almanya'da yere at bakalım bir çöp, bak bakalım ne oluyor?
  • Bilmiyor (veya işine gelmiyor) ki, ülkemize buğdaya kadar gelen her şey dövizle geliyor.
Oysaki bunları diyenlerin çoğunda son model Mercedes arabalar, son model mobilyalar var. Madem Almanya kötü, o zaman gel bakalım Türkiye'ye, bak bakalım nasıl durumdayız? Böyle deseniz derler ki: "Bizim orada kurulu düzenimiz var, gelemeyiz." Çünkü Türkiye'nin ekonomisinin kötü durumda olması aslında onların işine geliyor. Bunlara kısaca iki yüzlü deniyor.

İşin en vahim yanı, ülkemizin geleceğini bu embesillerin belirlemesi. Bu yüzden yurt dışında yaşayanlara oy verme hakkı kaldırılmalı.

Bela okusam bana dönüp bulaşacak hiç gerek yok. O teyzeyle yer değişelim madem bayılıyorsa buraya çünkü bende Almanya'ya bayılıyorum. Türkiye'yi bizden daha iyi biliyor sanki aga..

Yeni konular

Geri
Yukarı