Ülkemizin büyük ama küçük görülen bir sorunu

Onlar bana sövünce ben onlara misliyle sövüyordum. Yaş 11-12. Hızlıydık.
Malesef daha kötüsü yani kazık gibi adam gelmiş bana sövüyor ağzına ne gelse söylüyor.
Acaba kim buna abi veya amca fenan diyor yazık onlara bu adamı bilmedikleri için.
İşte sorun kazık kadar adamlaron 10-16 yaş aralığı veya daha küçüklerden ne istediği.
İiyi oynayamamak benim mi suçum?
O zaman hiç oynamayalım daha kötüsü kendisi de iyi değil.

Malesef daha kötüsü yani kazık gibi adam gelmiş bana sövüyor ağzına ne gelse söylüyor.
Acaba kim buna abi veya amca fenan diyor yazık onlara bu adamı bilmedikleri için.
İşte sorun kazık kadar adamlaron 10-16 yaş aralığı veya daha küçüklerden ne istediği.
İiyi oynayamamak benim mi suçum?
O zaman hiç oynamayalım daha kötüsü kendisi de iyi değil.
Çok da takmamak lazım bunları sen, ben, o, bu, şu burda yazarak bitiremeyiz takıma mute at. Kendi kendine sövüyor mu ne yapıyorsa yapsın. Sana ulaşabileceği her yere engel çak.

Çok da takmamak lazım bunları sen, ben, o, bu, şu burda yazarak bitiremeyiz takıma mute at. Kendi kendine sövüyor mu ne yapıyorsa yapsın. Sana ulaşabileceği her yere engel çak.
Oyunu silmem lazıım galiba .
Zaten bu yüzden çok istememe rağmen Valorant yüklemeye korkuyorum gine aynı şeyler yaşanıcak çünkü.
Biz bir şeyi düzgüncene ve ahlaklıcana yapamadık ama söze gelince en dürüstü biziz.

Baya büyük bir sorunmuş hocam. Başlığı görünce ben de ne bileyim eğitim ekonomi hukuk falan diyeceksiniz sandım.
Sorunun sebebi Türkiye'deki mükemmel eğitimden kaynaklı. Bu açıdan bakarsak baya büyük bir sorun.

Sadece oyunlarda değil, her yerde bu insanlardan var. Ağzından çıkan her üç kelimeden ikisi küfür olan insanlar görmekten gına geldi.

Oyunu silmem lazıım galiba .
Zaten bu yüzdne çok istememe rağmen Valorant yüklemeye korkuyorum gine aynı şeyler yaşanıcak çünkü.
Biz bir şeyi düzgüncene ve ahlaklıcana yapamadık ama söze gelince en dürüstü biziz.
Dediğim gibi mute atıp chati kapamak lazım. Hatta senin dediğin gibi oyunu silip hikayeli oyunlara başlamak lazım. Ya da offline olan herhangi bir oyuna.

İnsanların psikolojik olarak intihara bile sürükleyebilir ve buna küçük mü diyorsun mesela ben sana her gün en vurucu lafları söylesem sen de üzülmez misin ve bundan etkilenmez misin?

Hayır, etkilenmem. Valorantta hayatımda görmeyeceğim bir çocuğun bana küfür etmesi sonucu ben niye intihar edeyim ki? Umrumda bile olmaz. :D

Kesinlikle katılıyorum. Hatta 2 3 gün önce böyle bir olay yaşadım. Valorant oynarken en az 15 yaşında olan bir şey(insan diyemiyorum) başladı küfretmeye. Hayır ben bir kill kaçırınca aptal mı oluyorum. Hayır sadece aptal dese problem değil. Anneme küfrediyor anneni bir yerlerimden al aptal ve daha da aşağılayıcı küfürler savurdu. Mic açmadım kulaklıkta yoktu korkak dedi fakir dedi oysa 800 TL'lik JBL takıyorum. En sonunda adres ver dedim bazılarınız cringe gelebilir ama gerçek gerçek istedim çünkü aileme edilen küfürlerin haddi hesabı yoktu. Ve çok kızgındım annemi bazı kişileri benzetti ESC. Gibi. En sonunda ben onu taciz ettim korkak adres veremiyor diye sonra kendi adresimi chate yazdım suspus oldu. Kısacası bir insanın üstüne bu kadar gidilmez. Sanal ortamda bunları yapan kişi gerçek hayata gelcen sustu. Böyle ezikler anca sanal ortamda küfür edip hava taslamaya çalışabilirler. Maç boyu o bana sövdü bende yarısında ona. Ne olur böyle şeyler yapmayın. İnsanları aşağılamak üstüne iftira atmak üstüne sövmek bunlar ağır suçlar ahirette. Cehennemin 7. katına kadar yolu var arkadaşın.

İnsanların psikolojik olarak intihara bile sürükleyebilir ve buna küçük mü diyorsun mesela ben sana her gün en vurucu lafları söylesem sen de üzülmez misin ve bundan etkilenmez misin?
Ben prsikolojik olarak 8 yıldır psikolojik baskı yaşadım okulda ve halen etkilerini yeni yeni atlatabiliyorum bu küçük mü?

İşte hocam bizi bu mahfetti.
Sana yaptı ve sen rahatsız olmadın adam diyor ki:
-Eğer bu adam bunları yapmamdan dolayı rahatsızo lmuyor aksine mutlu oluyor ise diğerleri de olur ve ben de sinirimi atarım. Der.
İşte malesef aslında bu buradan başlıyor tavsiyem arkadaşlarınızla oynayın böyle birisi iseniz. Suç sizde değil yanlış anlamayın bizim 2 İQ oyun topluluğumuzda.
Değerli hocam, size çok teşekkür ederim. Fazlasıyla açıklayıcı olmuşsunuz ve bu açıdan bu durumu değerlendirme fırsatını bana sunduğunuz için teşekkür ederim. İşin içine kişinin yapısı girince dediğiniz durumlar meydana geliyor. Ama dediğim gibi, böyle bir şey öznel olduğundan dolayı
Sorunun sebebi Türkiye'deki mükemmel eğitimden kaynaklı. Bu açıdan bakarsak baya büyük bir sorun.

Sadece oyunlarda değil, her yerde bu insanlardan var. Ağzından çıkan her üç kelimeden ikisi küfür olan insanlar görmekten gına geldi.
Hocam ülkedeki eğitimimiz kötü, fazlasıyla kabul edilebilir bir şey bu. Fakat Amerika ve Avrupa sunucularında durum çok daha beter. Duygusal bir siyahinin, eşcinselin veya kadının katlanması gereken bir sürü şey olduğunu söyleyebilirim.

Online oyunlardan soğudum bilgisayarımı satıp Xbox One S alacağım. Belki oyunları sadece zevk için oynadığım günlere geri dönebilirim.Artık oynayamamaya başladım çok sinirleniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı