Ülkenin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan YK32
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 510
Benim hayalim güzel bir meslek edinip yurtdışına "kaçmak" olduğu için bu ülkede ne olursa olsun benim umrumda değil. Ama iyi olmasını isterim tabiki. "Memleket"im burası.

İleride evlenirsem ve çocularım olursa çocuklarım 7. Sınıfa geldiğinde düzgün bir yönetimle anca adamakıllı bir ülke görebilecekler. Ki Türkiye'de "Düzgün yönetim" 70 yıldır yok.
Aynen bunuda düşünmek lazım. Bizden iş geçse bile bizden sonra gelecek nesilin iyi yetişmesi lazım. Malum eğitim sistemini eleştiriyoruz fakat çocuklarımız bunada maruz kalacak. Buradaki asıl soru ülkemiz değil geleceğimiz olmalı bence. Benim geleceğim ahmet, mehmet, ayşe, ilayda. Bunlara iyi eğitim verirsek dolaylı yoldan ülkeye katkıları olacak, neden ülkeden giden doktorlar görüyoruz ki? Cevap belli...

Düzgün yönetim, akıllı insanlar olursa bu ülkenin geleceği çok parlak olur, eski Türkiye ilerleyişine, "gelişmekte olan ülke" konumuna geri dönmemiz gerekiyor.

Ismarlayacaksan 2 çay ile düşündüğüm şeyleri söyleyebilirim. Malum çay içemiyoruz. Şaka maka inşallah düzelecek seneye.

9abca740-648b-11ed-9e86-71b0af912c3e.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı