Ne olacak bu ülkenin hali?

Nami

Centipat
En son geçen Nisan'da açılmış konu, şimdi de sıkıldım ben açayım. Ne olacak bu ülkenin hali yav? Ekonomi bir yandan, eğitim/adalet/göçmenler vs. bir yandan, deprem gibi doğal afetler bir yandan... Sonumuz hayır olsun. Ülkenin çöküşü bir seçime, bir de İstanbul depremine bakar. İkisinde de elimizden çok bir şey gelmez maalesef. Yok mu çözüm şu şu diyecek biri 😫

Mesela bu yaz üniversite kazanırsam hem bilgisayar masrafı, hem telefon masrafı, hem şehir dışına gidersem onun masrafı olacak, sonra üniversite bitirince iş bulabilecek miyim derdi, iş bulsam milyon liraları bulan evleri/arabaları alabilecek miyim derdi, kiraya çıksam bir dert çıkmasam bir dert. Şu anda profil fotoğrafımdaki gibiyim. 18 yaşındayım gençliğimi yaşayacağıma diğer Türk gençleri gibi kara kara geleceğimi düşünüyorum...

Saçma bir düşünce gibi gelecek ama şu anda tek isteğim bir an önce ölüp öteki tarafa gitmek. Allah bilir kesin bir şeyi tövbe haşa söylemem ama cehenneme gideceğimi düşünmüyorum, elimden geldiğince ibadet yapmaya çalışıyorum ve yine de bu düşünce aklımın bir köşesinde hep. Allah sonumuzu hayır etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz ülkeyi dünyayı geleceği boşverin. Kendinizi geliştirin her zaman. Elinizdeki altın bilezik bu olacak. Öğrenin, üretin, çalışın.

Ülke hiç iyiye gitmiyor. İktidar berbat,muhalefet de iktidar gibi değil,iyi ama yeterince iyi değil. Bunu biz düzelteceğiz,Z kuşağındaki aydın kesim düzeltecek. Yapabileceğiniz en iyi şey kendinizi geliştirmek olur bence.

Geri
Yukarı