Ülkeniz için savaşır mısınız?

Cidden ekonomi, adalet, eğitim ve mülteci sorunları yüzünden savaşmam diyenleri anlamıyorum. 1. Dünya Savaşında da ülkenin durumu çok kötüydü ancak Atatürk ve silah arkadaşları savaştılar. Onlar da sizin gibi düşünseydi bi düşünün halimiz ne olurdu. Bence hiçbir şey vatan, millet, bayrak sevgisinin önüne geçemez, geçmemelidir.

Hayır, savaşmam. Ülkenin yarısı hala malum partiyi destekliyor, bir de savaşıp onların canını mı kurtaracağım?

Boş milliyetçilik yapıp duyar kasmayın beyler. Bir insanın vatanı doğduğu yer değil; doyduğu yerdir.
Hocam teknik olarak Atatürk ve silah arkadaşları da bunların tohumlarını kurtardı. Bence öyle düşünmemek gerek. Bu ülke bütündür.
Araplar için savaşmayacaksam gönüllü olarak orduya girerim.

Cidden ekonomi, adalet, eğitim ve mülteci sorunları yüzünden savaşmam diyenleri anlamıyorum. 1. Dünya Savaşında da ülkenin durumu çok kötüydü ancak Atatürk ve silah arkadaşları savaştılar. Onlar da sizin gibi düşünseydi bi düşünün halimiz ne olurdu. Bence hiçbir şey vatan, millet, bayrak sevgisinin önüne geçemez, geçmemelidir.
Zaten Atatürk ve silah arkadaşları ülkeyi kurtardıktan sonra tüm bu sorunları yok etti. Mevcut hükümet bu sorunları bırakın halletmeyi üzerinde düşünmüyor bile. Osmanlı'nın son zamanları gibiyiz ne zaman çökeceğiz çok merak ediyorum

Hayır. Eğer savaşırsam ölürüm. Zaten durum bana kadar geldiyse devlet teslim olsun.

Osmanlı içinde kaybettiler, kesin alırız diyorlardı durum millete kadar geldi en son denize döküldüler. Sorun bize gelmesi değil, sorun bizi keskin aklıyla yönetebilecek bir lider olmaması. Ak Partili arkadaşlarım alınmasın, maalesef arkadaşlar savaşta ordu yönetmek televizyondan emir vermeye benzemez.

Geri
Yukarı