Toplumu korumak için savaşır mıydınız?

• Konuyu başlatan Xj9
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B

Savaşır mıydınız ?

• Evet

Oy: 35 64,8%
  • Hayır

Oy: 19 35,2%

• Oy verenlerin toplamı
    54
Gerçekten emin olamadığım bir konu. Bir yandan geleceği kurtarmak konusundaki en ufak çabamın bile bir işe yarayabileceği düşüncesiyle evet diyesim geliyor, bir yandansa ben sefalet içinde çırpınırken benim sayemde kıçını kurtaran insanların umurunda olmayışım düşüncesiyle hayır diyesim. Çok karışık.

Gerçekten emin olamadığım bir konu. Bir yandan geleceği kurtarmak konusundaki en ufak çabamın bile bir işe yarayabileceği düşüncesiyle evet diyesim geliyor, bir yandansa ben sefalet içinde çırpınırken benim sayemde kıçını kurtaran insanların umurunda olmayışım düşüncesiyle hayır diyesim. Çok karışık.
Benim sinir olduğum tek nokta fakir erkeklerin savaştırılması, bunda bile kapital sistemin ve kadın odaklı zihniyetin ekmeğini yiyorlar, bir savaş varsa herkes katılmalı neden fakir erkekler ölüyor ?

Birde neden gündemde ''Erkek şiddeti'' diyen, kadınları daha değerli gösterip onlara erkeklerden daha fazla hak veren toplum için biz ''ERKEKLER'' savaşıyoruz ?

Bir gün öleceğimizi gerçeğini kabul etmemiz gerekiyor, en ön cephede en önde kurşunları karşılardım, şanlı bir ölüm, midem mermi dolarken.
Daha sonra cesedimize küfredecek hatta ölümüze bile çeşitli işkenceler edecekler.
Modern toplum için savaşmak çok saçma bir şey bunun en büyük örneği Vietnam'da yükümlü olarak savaştırılan erkekler. Batıda yükselen pasifizm, hippilik akımları yüzünden masum insanların katili olarak anıldılar.

Kurtuluş savaşı zamanı olsa kesinlikle savaşırdım. Ama şu an asla.

Bir de Technopat'ın görüşünü alayım dedim, daha önceden bazı forumlarda bu konu açılmıştı. İçinde bulunduğunuz toplumu ve insanları korumak için savaşmayı göze alır mıydınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer bir forum üyesinin cevabı;
Eki Görüntüle 1326076

Savaşmak zorunda kalırsam yalnızca vatanım ve dinim için savaşmayı tercih ederdim.

Şu anki toplum için mi? Hayır. Kurtuluş savaşındaki gibi bir toplum için evet. 15 Temmuz darbesindeyken olabilir aslında en azından toplum daha iyiydi ve kekolar daha azdı. Kurtuluş savaşında ölmek ne güzel olurdu... Cesaretli, vatanı için kendini feda eden, güçlü bir şehit...

Yeni konular

Geri
Yukarı