Ülkeniz için savaşır mısınız?

Profesyonel ordunun hepsinin tükenmesi gerekli sıradan bir vatandaşın savaşması için. Böyle bir durumda da zaten savaş kaybedilmiş denilebilir, eskisi gibi top ve tüfek savaşlar olmayacağı da bir kesin.

Ülkede tüm askeri birliklerin bitmesi (profesyonel anlamda), işgal altına alınması durumunda elimizden geleni ardımıza koymayız ama eskisi gibi olmayacağından bir tüfekle en fazla ne yapılabilir onu bilemiyorum.

Osmanlı içinde kaybettiler, kesin alırız diyorlardı durum millete kadar geldi en son denize döküldüler. Sorun bize gelmesi değil, sorun bizi keskin aklıyla yönetebilecek bir lider olmaması. Ak Partili arkadaşlarım alınmasın, maalesef arkadaşlar savaşta ordu yönetmek televizyondan emir vermeye benzemez.
Osmanlı ile şu anki durumu aynı tutuyorsan hiç konuşmayalım.
Savaşa giden Galatasaray Lisesi öğrencilerini araştırmanı tavsiye ederim.

Zaten Atatürk ve silah arkadaşları ülkeyi kurtardıktan sonra tüm bu sorunları yok etti. Mevcut hükümet bu sorunları bırakın halletmeyi üzerinde düşünmüyor bile. Osmanlı'nın son zamanları gibiyiz ne zaman çökeceğiz çok merak ediyorum
Ama o zaman ki gençler ölmeyi göze alarak savaşmaya gittiler. Kanla kazanılmış sınırları göz göre göre başka ülkelere teslim edemem. Üstelik bir savaş olsa ve yeni bir devlet kurulsa ülkeyi düzeltecek insanlar çıkacaktır. Savaştan sonra aynı hükümetin tekrar iktidar olması pek muhtemel değil.

Osmanlı ile şu anki durumu aynı tutmuyorum. Bir makineli tüfek kullanırsın yeri gelir eline drone verirler keşif yapmaya çalışırsın. Eline silah verirler garnizon kuvveti olursun. Vatanına hizmet etmek isteyen her daim bir uğraş bulur.

Arkadaşlar iki örnek vereyim, siz ne demek istediğimi anlayın.

1- Amerika ile Vietnam arasında olan savaş.
2- Amerika ile Taliban (Terör Örgütü) arasında olan savaş.

Osmanlı ile şu anki durumu aynı tutmuyorum. Bir makineli tüfek kullanırsın yeri gelir eline drone verirler keşif yapmaya çalışırsın. Eline silah verirler garnizon kuvveti olursun. Vatanına hizmet etmek isteyen her daim bir uğraş bulur.
Bir tüfek tutmak ile bir drone kullanmak aynı şey mi? Birinde eğitimsiz olsan da yaparsın ama diğerinde eğitim alman lazım. Eğer askere alım 18 altına düştüyse uzman askerler tükenmiş ya da tükenmek üzeredir. Uzman asker olmadan vatan bir hiçtir. Ayrıca 18 altına düştüyse ülkenin çoğunluğu ölmüş demektir. Bu da üretimin yok olmasına kadar gider. Yani 16 yaşındaki bir çocuğa silah verip savaşmasını istemek intihardır.

Bir tüfek tutmak ile bir drone kullanmak aynı şey mi? Birinde eğitimsiz olsan da yaparsın ama diğerinde eğitim alman lazım. Eğer askere alım 18 altına düştüyse uzman askerler tükenmiş ya da tükenmek üzeredir. Uzman asker olmadan vatan bir hiçtir. Ayrıca 18 altına düştüyse ülkenin çoğunluğu ölmüş demektir. Bu da üretimin yok olmasına kadar gider. Yani 16 yaşındaki bir çocuğa silah verip savaşmasını istemek intihardır.
Peki savaşmadan ne yapmayı planlıyorsun? Evinde oturup ülkenin yeni haritasını çizmelerini mi bekleyeceksin? Öyle bir duruma girmektense ölürüm daha iyi

Savaşmam. Şimdi birçok kişi demiş yok toprağımız vatanımız ülkemiz. Toprak Türkiye toprağı değilki Suriye ile Türkiye'yi mixlemişler çıkmış ortaya Sürtiye. Zaten ekonomi, adalet falanda kalmamış. Yok dış güçler yok muhalafet falan falan niye savaşayım ya ben Türk'ten çok Suriye'li olan ülke için. Zaten bizim askerlerimiz Suriye'de Suriyeli'ler için savaşıyor onları da geri almamız lazım deyip şu videoyu buraya bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı