Ülkeye giren göçmenlerin yeni hedefi kız çocukları!

Hocam ama oy için böyle bol bol vatandaşlık verilmeye başlandı sizde biliyorsunuz :)

Yaa onlar muhalefetin uydurması.

Vatandaşlık vermek yasal bir süreç öyle kafana göre bol keseden veremezsin. Yasal süreci tamamlamadan veya yasaya uygun taşınmaz almadan kimseye vatandaşlık verilemez. Seçim zamanı seçmen listesi açıklanıyor kimse görmeyecek bilmeyecek mi sanıyon! Oraya kimseye görmeden 2-3 Milyon seçmen mi yedirecen sanıyon harbi harbi ?

Bu 200 bin kişinin de yarısı çoluk çocuk onların için de oy kullanma yeterliliği olan 100 bin kişi anca vardır. Seçimler de 60 Milyon kişi oy kullanacak 100 bin ile sonuç mu değişir sanıyon sen?

Ulan küfür değildir. Ben kimin ne yaptığından bahsetmedim.
Bin yıldır bu ülkede saçma sapan kadın cinayetleri, tecavüzler oluyor zaten.
Türkiye vatandaşı birçok sapık tip var.
Yabancılar yapınca mı ilginç geliyor?
Yabancılar yapınca ilginç geliyor var mı başka soru? Türk adaleti daha türk suçlusuna ceza veremezken üzerine ne idüğü belirsiz ite çakala yetişmekle mi uğraşacak? Size ilginç gelmiyorsa ya bunlardansınız ya da destekçilerinden.

Vatandaşlık vermek yasal bir süreç öyle kafana göre bol keseden veremezsin. Yasal süreci tamamlamadan veya yasaya uygun taşınmaz almadan kimseye vatandaşlık verilemez. Seçim zaöamı seçmen listesi açıklanıyor kimse görmeyecek bilmeyecek mi sanıyon!

Bu 200 bin kişinin de yarısı çoluk çocuk onların için de oy kullanma yeterliliği olan 100 bin kişi anca vardır. Seçimler de 60 Milyon kişi oy kullanacak 100 bin ile sonuç mu değişir sanıyon sen?
Bu eriştiğin sayısal verilerin kaynağını atar mısın?

Korkudan ideolojini bile savunamıyorsun :D iktidara göre ideoloji belirliyorsun kendine.
Hiç bir halt anladığın yok. Boşa anlatıyorum sana?
Ne ideolojisinden bahsediyorsun?
Biz burada sığınmacı ya da başka biri yapsın sapıklık sapıklıktırı tartışıyoruz.
Daha konuya hakim değilsin.
Gelmişsin yok şöyle yok böyle konuyu dağıtıyorsun.

Şu olaylar başka bir ülkede yaşansa hükümet soykırımı yasal hâle getirir, bizimkiler hâlâ kardeşi olduğunu iddia ediyor. Kameraya çekmek yerine, dövmek çok daha etkili olacaktır. Zaten gıcık oluyorum hepsine, ülkemin insanını rahatsız eden birini reelde görürsem elimden kurtaramayacaklar.

Sen de bir tanesini evinde besle o zaman çok seviyorsan. Ayrıca ben trafik lambası gibi renk değiştiren kişilerin dediğini düşünmeden inanmıyorum.

Çok seviyorum diyen yok. Adam böyle yapanları sınır dışı etmeliyiz demiş ve emoji atmışsınız. Sizin istediğiniz nedir acaba? Hepsini mi silkeleyelim?

Yahu onlar muhalefetin uydurması.

Vatandaşlık vermek yasal bir süreç öyle kafana göre bol keseden veremezsin. Yasal süreci tamamlamadan veya yasaya uygun taşınmaz almadan kimseye vatandaşlık verilemez. Seçim zaöamı seçmen listesi açıklanıyor kimse görmeyecek bilmeyecek mi sanıyon!

O yüzden mi artık kimlik hastanelerde veriliyor?

Neden suriyelilere çocuk yapılması için teşvik ediliyor? (çeyiz dağıtımı vs)

O yüzden mi 5 yıldızlı otelde Suriyeli çocuklar gezi ayağına gösteriliyor?

Hepsi onları çocuk yapmaya teşvik etmek için.

1 kişi bile oylamayı değiştirebilir. İktidar neyse ana muhalefet de odur.

1 kişi bile oylamayı değiştirebilir. İktidar neyse ana muhalefet de odur.

Yasal hak bu vatandaşlık verdiğin adama oy kullanma mı diyecen? Veya vatandaşlık almaya hak kazanan birine yok sana vermiyorum mu diyecen?

Bak ne olur meclis kararı ile karar alınır. Vatandaşlık almak için alt sınır mal alınmında 1 trilyon dolar. Evlenme yolunda ise 10 yıl denir. Vatandaşlık alan kişi de 5 yıl sonra oy kullanma hakkı kazanır denir o zaman tamam. Ama şu anki yasalarda sistem böyle.

Sen herhangi bir ülkeden vatandaşlık aldığında da aynı mevzu geçerli.

Şimdi baktım 2019 seçimlerin de 53 bin kişi oy kullanmış vatandaşlık yolu ile. Kayıtlı seçmen sayısı da 44.2 Milyon

Son düzenleme:
Dayının dediğine göre bu sapığı dövmüşler. Kim dövmüşse iyi dövememiş. Bana denk gelse renkten renge sokarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı