Ülkü Ocakları'na giden var mı?

Yaşım yetmese de konuştuğum ve sorduğum kişilerin dediğine göre "eskisi gibi değil, artık sadece kavgaya adam toplamak için kullanılan bir yer" imiş.
Ve evet. Göründüğü şekliyle tamamen öyle bir yer.
İçeri sırf bedava çay için gitmenizi önermem aile evinde de bedava sonuçta :D en azından tehlikeye girmemiş olursunuz.
"Tehlike" ne zaman okulda bir kavga olsa 1 telefona okul çıkışına 20 kişi getirip konuşmak yerine sadece kavga etmeyi bilen "ülkücü" insanları çağırabiliyorlarsa bu tehlikedir,
Şu zamanlarda bomboş bir kuruluş olarak faaliyet sürüyor, kimse de itiraz edemez buna.

Lise zamanlarında beni de davet etmişlerdi. Davet eden tipler okulun serseri tayfasıydı. Tamamen okul içinde çeteleşmeye yarayan bir şey diye düşünmüştüm. Hiçbir zaman gitmedim ama giden arkadaşlarım küpe takana tokat atıyorlar gibi olaylardan bahsediyordu. Bir de mor renkli partinin ilçe merkezine saldırı gibi olayları planlıyorlardı. Bunları yapanlar 15 yaşından büyük olmayan ama orada yıkadıkları beyinleri ile kendilerinin iyi bir şey yapıyormuş havası verilip ya da gaza getirilip kötü yönlendirilmeleriydi. Türkçülükten falan bahsederler ama Arap kültüründe boğulmuş bir türkçülüğü dayatmaya çalışırlar. Bir de içlerinden birini seçip ona reis lakabını takarlar ve bu kişi onlara reislik yapar. Alanya'daki her lisede bir reis vardı. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi bunlar sürekli kavga nedeni yaratmaktan başka bir şey üretmez. Bahsettiğim zamanlar 2006 ve 2010 yılları arası. Çok ta bir şey değişmemiş sanırım.

Dedemin siyasi bağlantısı yüzünden bir kere gitmek zorunda kaldım. Ama gittiğim yer çok kötü değil tam tersine nezih sayılırdı. Kenar mahallede çay içilen bir yer olduğunu düşünmüştüm. Oysaki öyle değildi. Gerçi oraya gittiğimde sosyalist olduğumu söyleyemedim o ayrı bir mesele. 😅 Bu arada yaşınızdan dolayı önermiyorum. Her ocak maalesef ki aynı değil.

Vatana millete faydalı olduğunu zanneden, ekmeğe sürülecek kafası bulunmayan çocukların gittiği mekan. Eskiden amaca hizmet ediyor muydu bilmem ama şu an rezalet ötesi bir yer.
Duyduğum kadarıyla eskiden cidden amacına hitap eden ve ülke için çalışan kişilerin bulunduğu yerlermiş. Şu anda öyle olduğunu hiç sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı