Ümraniye’de bıçaklı adam vurularak etkisiz hale getirildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben izlerken içimin yağları eridi şahsen. Bunun gibi elinde bıçak silah kabadayı geçinenlerden nefret ediyorum. Bir de videonun öncesinde bir sürü kişiye bıçak sallamış arabaları taciz etmiş. Polise de sıksana diyor vurulunca da ağlamaya başlıyor:D Beter olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ProfessorXQ Sen komiklik olsun diye yazdıysan güzel espriymiş. Elinde ekmek bıçağı tutan, 5 saniye öncesinde polisin üstüne yürüyen ve 2 adım geri atıp "hala" elinde ekmek bıçağı tutan bir saldırganın vurulmasını yanlış bulan bir polis memuru baban varsa kesinlikle yanlış meslekte vakit öldürmüş diyebilirim. Ben polis değilim fakat "mantık" yürüterek bunun doğru olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ne yazık ki baban gibi insanlar yanlış mesleklerde ömürlerini çürütüyorlar. Gerçekten yazık!

Kardeş bu şeyler düşündüğün kadar basit şeyler değil. Çok merak ediyorsan en yakın karakola git videoyu göster anlatırlar sana. Buraya yazdıklarının aynısını da onlara söyle ayrıca :)

Kardeş bu şeyler düşündüğün kadar basit şeyler değil. Çok merak ediyorsan en yakın karakola git videoyu göster anlatırlar sana. Buraya yazdıklarının aynısını da onlara söyle ayrıca :)
Bir fayda etmez hocam, onların her biri bir emniyet müdürü seviyesinde işleyiş bilgisine sahip (!)

Ufak bir ihtimalle mermi atmadan da belki halledilebilirdi ama yapacak bir şey yok, polise böyle saldırıyorsan en azından böyle bir şey olmasını bekleyeceksin.

Videoyu izlerken en çok dikkatimi çeken şey polisin, şüpheliye temkinsiz yaklaşması oldu. Doğru, Amerika kadar vukuatlı bir ülke değiliz ama elinde keskin bir nesne bulunan şüpheliye iki polisin böyle yaklaşması, @curiousoftech'in de dediği gibi acemilik gibi. Amerika'da polis çevirdiğinde arabanda silah olduğunu söylediğin anda (elinde veya yakınında olduğunu görmesine gerek yok) polis geri 2 adım atıp elini silahına götürüyor. Videodaki polis abilerimiz konuşmak istemişler (ki takdir ederim bu hareketi) ama dikkatli olmak gerek, özellikle elinde birini öldürebilecek bir nesne olan şüpheliye karşı. Neyse, neticede polisin bir zarar görmemesine sevindim.

Olması gereken bu, keşke bizim polisimize de Amerikan polisleri kadar fazla yetki verilse.
Abartmaya gerek yok. Ülkemizde polisin yetkisi durumların %95'inde yeterli. Aksi takdirde Amerika'dakinden çok daha fazla mesleği kötüye kullanma gibi şeyler görürüz, ki halihazırda da görüyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı