Üniversite bölüm önerisi

HuseyinCanU

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 10.sınıf ögrencisiyim gelecekte mühendis olmak istiyorum. Makine veya elektrik/elektronik veya mekatronik veya bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Sizce bunlardan hangisinde ne zorluklar var veya ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? Bi önerileriniz varsa söyleyin. Şimdiden teşekkürler.:like:

Öncelikle mühendis olabilmek için üniversite mezunu olman ve matematik olarak pek iyi düzeyde olmalısın. Sayılar ile aran iyi olmalı hesap kitap işlerini severek yapmalısın. Makine mühendisliğini önerebilirim. İş açısından oldukça geniş yelpazeye sahip.

Öncelikle mühendis olabilmek için üniversite mezunu olman ve matematik olarak pek iyi düzeyde olmalısın. Sayılar ile aran iyi olmalı hesap kitap işlerini severek yapmalısın. Makine mühendisliğini önerebilirim. İş açısından oldukça geniş yelpazeye sahip.
Pitbull evet matematik konusunda orta seviyedeyim de diger sayısal derslerini(fizik kimya biyoloji)cok severim ve o derslerde cok ta iyiyimdir. Sadece önceden bazı şeylere karar vermeye başlasam iyi olur dedim. Önerin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı