Üniversite bölüm tavsiyesi

Öğretmenlik, tercümanlık, rehberlik vs. gibi bölümler okuyabilirsin.

Bu ülkede o bölümleri okursam işsiz kalma ihtimalim çok yüksek.
2023 sınavına giriceksen, ve her şeyin 0 olduğunu var sayarsak, sadece TYT hazırlanıp matematiğini bir yere getirebilirsin. Birçok insanın ve YouTube'da gördüğün şeylere tam olarak inanma. Hepsi foş/boş.

Nasıl çalışman gerektiğinden önce, kendine doğru bir hedef koy. Bunu çünkü senden başkası iyi bilemez. Sadece TYT dedim, ileride DGS hazırlanabilirsin. Böylece çok fazla matematik pratiği ve birçok konuyu halletmiş olursun. Ve zamandan kazanmış olursun. Askerlik durumun ne alemde bilmiyorum ama. Bu işine yarayabilir.

Ama yüksek saatler çalışmak zorundasın. Çünkü 0'ım diyorsun. Ayrıca saçma sapan şu fikirlere takılma, *mühendis iş bulamıyor öyle olamıyor* gibi. Tabi ki iyi bir bölümün ve okulun iyi bir etiketi olacak. Ülkenin durumu zaten belli ağlayan ağlıyor, konuşan konuşuyor en çok çalışan hak ediyor. Ya da parası olan eğitiminde ve kariyerinde bir yere geliyor.

Hayır o mühendisler işsiz sözüne takılmıyorum pek. Okul yıllarımı en güzel şekilde değerlendirip orada burada eğlenmek yerine kendimi geliştirmeye adayacağım.

Zaten özellikle yurt dışında da iş bulabileceğim bir iş istiyorum hatta yurt dışında çalışmak istiyorum tamamen. O yüzden iyi bir mühendis olmak daha mantıklı geldi.
Kötü bir üniversitede iyi bir mühendis olanlara kimse bakmaz muhtemelen. En azından adı olan 5-6 üniversiteden birine girmek lazım.

Bence eşit ağırlık olarak hazırlan önünde neredeyse 2 sene var düzgün ve iyi bir çalışma ile iyi bir yere gidebilirsin ayrıca ilgin olan bölüme yönelmen daha iyi olur.

Geri
Yukarı