Üniversite bölüm tavsiyesi

norent

Centipat
Daha fazla  
Eşit ağırlığım son sınıfım ama üniversite bölüm seçmede bir türlü karar veremiyorum hangi bölümleri okumak iyi olur. Bilgisayar kullanmayı falan seviyorum. Sizin tavsiyeniz nedir?

Yönetim bilişim sistemleri

• Programcı,
  • Proje yöneticisi,
  • It uzmanı,
  • Satış ve pazarlama yetkilisi,
Mezun olduktan sonra bu gibi meslekleri yaparsın bende bilgisayar programcılıı okuyorum. Bilgisayar bölümlerinin önü açık okursan mezun olduğunda pişman olmazsın önümüz açık.

Yönetim bilişim sistemleri

• Programcı,
  • Proje yöneticisi,
  • It uzmanı,
  • Satış ve pazarlama yetkilisi,
Mezun olduktan sonra bu gibi meslekleri yaparsın bende bilgisayar programcılıı okuyorum. Bilgisayar bölümlerinin önü açık okursan mezun olduğunda pişman olmazsın önümüz açık.
Hayır açık değil sektör berbat bir durumda bilmeden yönlendirme yapmayın.

İçimden geçenin dolaylı anlatılmış hali, verdim şukunu.
Kışlasız bedelli piyangosunu beklemek. ✅

Eşit Ağırlığım son sınıfım ama üniversite ve bölüm seçmede bir türlü karar veremiyorum, hangi bölümleri okumak iyi olur? Bilgisayar kullanmayı falan seviyorum. Sizin tavsiyeniz nedir?
Merhaba. Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme bölümünü önerebilirim. Grafik Tasarımı bölümünü de tercih edebilirsiniz.

Bilmeden falan derken? Bizzat arkadaşım Ufuk Üniversitesi'nden mezun şu anda özel bir şirkette ınformatıon tecnology yönetiminde çalışıyor.
Dostum arkadaşının orda çalışıyor olması sektörün önü açık olduğu anlamına gelmiyor. Sektör bitik durumda. Öğrenciler staj yeri bulamıyor. Her ilana 5000 , 10000 başvuru geliyor. Stajı geçtim örneğin web alanında bir başvuruya 6000 başvuru geliyor. Sektörde kimse junior istemiyor , her yer senior alımı yapıyor. Ve her sene git gide bu kötüye gidiyor. Bu kadar mezun sektörü öldürüyor. O yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Geri
Yukarı