Üniversite eğitimi için laptop mu masaüstü bilgisayar mı?

Nerede yaşadığınızın önemi yok. Üniversite için laptop şart. Kimi zaman arkadaşlarınızla kütüphanede çalışıp, proje geliştireceksiniz. Ya da dışarıda herhangi bir yerde çalışabileceksin. Bir yazılım mühendisinin maksimum gereksinimi aşağı yukarı bellidir. O kadar yüksek bütçenin sebebi bir yerde de oyun olduğunu düşünerek bütçeni ikiye ayırmanı öneriyorum.

Nasıl yani tam anlamadım.

Yazılım mühendisliği gibi bir bölümde laptopsuz aşırı problem yaşarsınız. Ödevlerinizi, yazdığınız kodlardaki hataları USB ile sormanız mümkün değil. Ben de endüstri mühendisiyim ve bilgisayar derslerimiz de oluyordu. Laptop satın almalısın

Bir şey daha soracağım benim üniversiteye geçmeme 1.5 yıl var evde sıkılıyorum(telefonda bir yere kadar) sizce 2.olarak bir Xbox One x/s alıp zaman geçirmem mantıklı olur mu fiyatları ucuz zaten en fazla 2500 TL gider.

Güncel desktop fiyatları görmeden laptop+desktop önermiştim fakat şu an tek 2060'lı bir laptop öneriyorum. RTX 3060 Ti olmayan masaüstüler F/P oranında dökülüyor.

Zaten RTX 2060'lı laptopa param yetebilir.
Onu tabii siz bilirsiniz fakat derslerinizi ve maddi durumunuzu engellemeyecekse satın alınabilir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim.
Onu tabii siz bilirsiniz fakat derslerinizi ve maddi durumunuzu engellemeyecekse satın alınabilir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim.
Herkese cevapları için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı