Üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
7500₺
Aslında şu acer nitro an515-55 gayet iyi gibi geldi. Sepete ekleyince de indirimle 7300tl'ye iniyor. Ancak kronik bir sorunu var mıdır bilmiyorum.
Hocam Acer sevdiğim bir markaydı arkadaşıma önerene kadar. Ama içine Windows kurması için bana getirdiğinde birkaç gözlemim ile markadan soğudum.
1- Kasanın şarj soketini en dibe kadar bastırmazsanız şarj almıyordu. Sokete zor giriyordu.
2- Bana gelen AMD 4600H 1650Ti modeliydi. Bu donanıma göre bazı programlarda tam performans vermediğini gördüm. (muhtemelen MUX sebebi ile. Intel modellerinde durum ne bilmiyorum. ama düşük W TDP'li ekran kartı vb kullanıyor olabilirler sadece bir tahmin - gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bilmiyorum - )
3- Şuan Acer tam piyasa değerinde satılıyor. Arada güzel indirimler düşüyor piyasaya. Daha 4-5 gün önce arkadaşıma 10500H 1650Ti Monster laptop beğenmiştim Amazon'dan 7200 TL'ye. Çok acil değilse son ana kadar indirim kovalayın derim.

Son düzenleme:
Hocam Acer sevdiğim bir markaydı arkadaşıma önerene kadar. Ama içine Windows kurması için bana getirdiğinde birkaç gözlemim ile markadan soğudum.
1- Kasanın şarj soketini en dibe kadar bastırmazsanız şarj almıyordu. Sokete zor giriyordu.
2- Bana gelen AMD 4600H 1650Ti modeliydi. Bu donanıma göre bazı programlarda tam performans vermediğini gördüm. (muhtemelen MUX sebebi ile. Intel modellerinde durum ne bilmiyorum. ama düşük W TDP'li ekran kartı vb kullanıyor olabilirler sadece bir tahmin - gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bilmiyorum - )
3- Sabahki önerdiğim bilgisayarda attığınız Acer'a göre 144 Hz ekran avantajı, + 8 GB RAM ve +512 GB depolama daha vardı. Marka avantajı da cabası. Şuan Acer tam piyasa değerinde satılıyor. Arada güzel indirimler düşüyor piyasaya. Daha 4-5 gün önce arkadaşıma 10500H 1650Ti Monster laptop beğenmiştim Amazon'dan 7200 TL'ye. Çok acil değilse son ana kadar indirim kovalayın derim.
Şu an acelem yok ancak Türkiye'de yaşadığımız için yarın ne olacağını tahmin etmek zor. Bir bakmışsın 7300lük bilgisayar olmuş 6500tl bir bakmışsın 8000tl. O yüzden pek erteleme taraftarı değilim.

Şu an acelem yok ancak Türkiye'de yaşadığımız için yarın ne olacağını tahmin etmek zor. Bir bakmışsın 7300lük bilgisayar olmuş 6500tl bir bakmışsın 8000tl. O yüzden pek erteleme taraftarı değilim.
Hocam bir zam geleceği zaman önce alt sınıf modeller zamlanıyor. Üst sınıf modeller pat diye zamlanmıyor. Beklemeniz avantaj olabilir.
Excalibur g770 kullanıyorum memnunum.
Ama bir sorun çıkardığında memmun olmayacaksın. Çünkü muhatap bulamayacaksın. Tek yaptığı Çinli üreticiden alıp üstüne logo basıp satmak.

Geri
Yukarı