Üniversite için iPad önerisi

dderekss

Hectopat
Merhaba, YKS'ye hazırlanıyorum dolayısıyla birkaç ay sonrasında üniversiteye başlayacağım. Aklımda öncelikli sırada mimarlık var. Akabinde mühendislik bölümleri geliyor. Kısacası daha ne okuyacağıma tam karar verebilmiş değilim. Bu bölümlerde kullanacağım programları kaldırabilecek bir iPad modeli arıyorum. Bütçem 15k. Yani 256 GB 10. nesil IPad'e yetiyor. Sizce yeterli olur mu? Açıkçası olmazsa bile almayı düşünüyorum. Hayatımın herhangi bir noktasında kolaylık sağlayacaktır.
Ek olarak Mac'lere bakmak istedim fakat hiçbir bilgim yok. En ucuz fiyatlısı ve dolayısıyla alma ihtimalim olan model 24K ile M1 çipli MacBook Air. Bu ürünü de belirttiğim konu hakkında artı ve eksileriyle yorumlarsanız sevinirim.

Merhaba, YKS'ye hazırlanıyorum dolayısıyla birkaç ay sonrasında üniversiteye başlayacağım. Aklımda öncelikli sırada mimarlık var. Akabinde mühendislik bölümleri geliyor. Kısacası daha ne okuyacağıma tam karar verebilmiş değilim. Bu bölümlerde kullanacağım programları kaldırabilecek bir iPad modeli arıyorum. Bütçem 15k. Yani 256 GB 10. nesil IPad'e yetiyor. Sizce yeterli olur mu? Açıkçası olmazsa bile almayı düşünüyorum. Hayatımın herhangi bir noktasında kolaylık sağlayacaktır.
Ek olarak Mac'lere bakmak istedim fakat hiçbir bilgim yok. En ucuz fiyatlısı ve dolayısıyla alma ihtimalim olan model 24K ile M1 çipli MacBook Air. Bu ürünü de belirttiğim konu hakkında artı ve eksileriyle yorumlarsanız sevinirim.

Üniversiteye geçince bir heves ile alıp pişman olduğum bir ürün. Çoğu üniversiteye geçen kişi iPad ile ders yapacağını hayal eder vs. ama özünde israftır, sadece YouTube için kullanıyorsun heves yaklaşık 1-2 haftada geçiyor. İhtiyacını görecek bir PC alman daha mantıklı olur.

Mimarlık veya Mühendislik için MacBook kesinlikle önermem. Size güçlü işlemcinin yanında güçlü bir de ekran kartı gerekiyor.
Bütçeniz doğrultusunda " kişisel tercihim AMD işlemci ve ekran kartı barındırmayan ", RTX ekran kartlı ve i7 işlemcili bir notebook almak daha doğru.
Şarjınız daha az dayanır, daha ağır bir ürün alırsınız, hatta malzeme kalitesi çok daha düşük olur ama en azından 3DMAX veya SolidWorks gibi programları sorunsuz kullanırsınız.

Geri
Yukarı