Üniversite için iPad Pro önerisi

berkaayy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba üniversite için şu an elimde bulunan Monster laptopumu satıp IPad'a geçmek istiyorum, Monster laptopun cok hantal olması ve oyun oynamayı bıraktığımdan dolayı artık bu kadar büyük bilgisayarı gerekli görmüyorum ve bölüm olarak endüstri mühendisliği düşünüyorum biraz araştırdım üniversitede kullanılan programları genel olarak destekliyor ama ne kadar verimli olur bilemiyorum endüstri mühendisliği veya onun gibi bir mühendislikte olan varsa tecrübelerini paylaşmasını isterim. Ek olarak video editleme ile de uğraşmayı düşünüyorum birkaç video izledim 4K video editlerini gayet rahat yapabiliyorlar bu konu hakkındaki fikirlerinizi de bekliyorum.

Forumda endüstri mühendisliğiyle ilgilenen kişilerin mesajlarını okudum biraz ve aman aman güçlü bilgisayarlar gerekmediğini söylemişler.
2. bir seçenek olarak hem iPad alıp hem yanına orta seviye bir ofis bilgisayarı alabilirim, 5000 TL bütçe ile güzel işlemcili 8 GB RAM'li ofis bilgisayarı önerilerinizi bekliyorum (sonradan 8 GB daha RAM takviyesi yapacağım)eğer iPad yeterli olur derseniz hiç bilgisayar almayı düşünmüyorum.
Baştan söyleyeyim oyun bilgisayarı düşünmüyorum şu anda zaten oyun bilgisayarı (Monster Abra A5) kullanıyorum çok büyük ve taşıması zor oluyor, ve oyun oynamayı bıraktığım için daha hafif bir cihaza geçmek istiyorum.

sence üniversiteki uygulamalar için bu bilgisayar yeterli olur mu
Böyle bir yorum var.
Ekran Alıntısı.PNG

22150039-1630476025084.jpeg

Magic Keyboard ve Apple Pencil toplam fiyatı 4500 TL yani İpad Pro 11'' alsan o da 8000 TL yani o fiyata zaten macbook zaten 12-13 K arası bence reklama çok aldanma, M1 işlemci macbook al geç.

12 -13 k arası değil malesef başlangıc fiyatı 14 k 8 GB uzun vadede yetmeyeceği için ve sonradan ram takviyesi yapılamadığı için 16 GB 16 bin tl olan modeli almam gerekiyor başta yanlış yazmışım sadece kalemi alıcam başlangıc için klavyeyi düşünmüyorum ve ipad pro + kalem 9300 gibi bi fiyatlara geliyor ve yanında airpod da hediye geliyor yani macbook 2 katı fiyata geliyor

Sence üniversiteki uygulamalar için bu bilgisayar yeterli olur mu?

Benim arkadaşlarım genelde yazılım ile uğraşıyorlardı endüstri mühendisliğinde, Mac kullananları vardı aralarında. Şarjı uzun gider, M1 işlemciyle video edit işlerini zaten üst seviyede yaparsınız. Bence Mac çok kullanışlı ben mimar olmasam mutlaka tercih ederdim.
12 -13 k arası değil malesef başlangıc fiyatı 14 k 8 GB uzun vadede yetmeyeceği için ve sonradan ram takviyesi yapılamadığı için 16 GB 16 bin tl olan modeli almam gerekiyor başta yanlış yazmışım sadece kalemi alıcam başlangıc için klavyeyi düşünmüyorum ve ipad pro + kalem 9300 gibi bi fiyatlara geliyor ve yanında airpod da hediye geliyor yani macbook 2 katı fiyata geliyor
Yani AutoCAD falan kullanabileceğini düşünmüyorum açıkçası, yani mobil sürümüyle belki açılıyordur ama çok kısıtlı özellikleri var. 3D modelleme konusunda da sıkıntı çıkarır. Ipad almak çok mantıklı değil gibi ama yine de siz bilirsiniz.

Benim arkadaşlarım genelde yazılım ile uğraşıyorlardı endüstri mühendisliğinde, Mac kullananları vardı aralarında. Şarjı uzun gider, M1 işlemciyle video edit işlerini zaten üst seviyede yaparsınız. Bence Mac çok kullanışlı ben mimar olmasam mutlaka tercih ederdim.

Yani AutoCAD falan kullanabileceğini düşünmüyorum açıkçası, yani mobil sürümüyle belki açılıyordur ama çok kısıtlı özellikleri var. 3D modelleme konusunda da sıkıntı çıkarır. Ipad almak çok mantıklı değil gibi ama yine de siz bilirsiniz.
anladım peki macbook un 8GB lık modeli uzun vadede yarı yolda bırakır mı 8GB ın iyice kullanımdan kalkacağı söyleniyor ve bu kadar büyük apralar verdikten sonra uzun seneler kullanmak isterim

Yeni konular

Geri
Yukarı