Üniversite için Masaüstü vs Laptop

Infinity_

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Seneye üniversiteye gidiyorum. Büyük ihtimalle yurtta kalacağım. Yazın pc toplamayı düşünüyordum ama üniversiteye giderken kasa taşımak bana zorluk çıkaracak. Tatilde emanet edecek birini bulamazsam her ziyarette de getirmem gerekecek. Bu nedenle laptop mantıklı geliyor ama laptop ölü yatırım gibi geliyor bana. Almak istemiyorum. 3500 liralık bi masaüstünün performansını 3500 liralık bi laptopun vermesine imkan yok zaten. Bunun bi çözümü var mı arkadaşlar? Kasanın üstünde tutma kısmı olsa yada küçük kasalardan birine yapsam sistemi bi yardımı olur mu ? Yoksa ne işin var masaüstüyle üniversitede laptop almak lazım mı diyorsunuz?

Mini bir sistem kurabilirsiniz. Tek elinizle bile taşıyabileceğiniz şu F/P kasasını öneririm.
SilverStone Sugo SG13B / Mini ITX Performans Kasası

Ayrıca Teknoseyir bunun incelemesini çekti. Hatta üzerinde oyun bilgisayarı bile topladılar.
Çok şirin oldu, ben beğendim. Ama sizin bütçeniz ile bu küp kasanın içine daha iyi parçalar eklenebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alternatif olarak Aerocool DS Cube kasasına bakabilirsiniz. Laptop bende önermiyorum.

tavsiye için teşekkür ederim. CraZyNoMaD hocam çok fazla oyun meraklısı değilim ama aynı paraya daha az performans almak da insanı sinir ediyor açıkçası ve pc aldığım zaman rahat 4-5 sene değiştiremem maddi durum nedeniyle. laptopta upgrade seçeneği yok fazla geçmeden çöp olmasından korkuyorum.

Bence toplama sistem yap. İmkanın var ise sadece işlerine yeterli gelecek bir notebook işini görür. Sadece araştırma için kullanacak isen tablet işlerine yetebilir. Toplama sistem her zaman daha iyidir ancak çok oyun oynamayacak isen iyi bir notebook alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı