Üniversite için Laptop vs Masaüstü

Üniversite için hangisini almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    29

Keschisch

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, ben bir konuda danışmak istiyorum. Ben Lise 2 öğrencisiyim. 2 yıl sonra üniversite

sınavına gireceğim ve inşallah nasip olursa güzel bir bilgisayar mühendisliği bölümü hedefliyorum. Ancak

bir konuda çok kararsız kaldım oyun oynamayı çok fazla seven biriyim ve üniversitede de bu hobimi

bırakmaya hiç niyetim yok. Sizce üniversitede taşınması kolay ama oyun için yüksek performans

istenildiğinde çok uçuk fiyatlara çıkan laptop türü bir bilgisayar mı almalıyım yoksa taşınması zor ve mobil

olmayan ancak oyunlar için elverişli olan masaüstü bir bilgisayar mı almalıyım? Şimdiden önerileriniz için

çok teşekkür ederim, konuyu sık sık takip edip yorumların hepsini okuyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil biri isen, okula götürmen gerekecekse veya yurtta kalacaksan laptop alman daha iyi olur. Ama yok okula götürmem, evimde kalacağım diyorsan masaüstü performans olarak her zaman daha iyidir. Yani biraz senin yaşayışına bağlı bir durum.

Bende lise 2 ögrencisiyim ve senin gibi ikilemde kalmıştım sonra bilgisar toplamaya karar verdim Ryzen 3 1200 ve Gtx 1050Ti ile sistem topladım şu anda gayet memnunum sanada tavsiye ederim (ha eğer ki güzel bir dizüstü bilgisayar indirime denk gelirsen kaçarıma derim).

Mobil biri isen, okula götürmen gerekecekse veya yurtta kalacaksan laptop alman daha iyi olur. Ama yok okula götürmem, evimde kalacağım diyorsan masaüstü performans olarak her zaman daha iyidir. Yani biraz senin yaşayışına bağlı bir durum.
Doğru aslında seçeceğim üniversiteye göre karar vermem gerek yaşadığım yerde bir üniversiteye gidecek olursam ailemle kalmaya devam ederim döşerim eve bir tane masaüstü çok güzel olur ama hedefim olan üniversiteler çoğunlukla İstanbul ve Ankarada.

Bende lise 2 ögrencisiyim ve senin gibi ikilemde kalmıştım sonra bilgisar toplamaya karar verdim Ryzen 3 1200 ve Gtx 1050Ti ile sistem topladım şu anda gayet memnunum sanada tavsiye ederim (ha eğer ki güzel bir dizüstü bilgisayar indirime denk gelirsen kaçarıma derim).
-COOLER MASTER WATT 80PLUS 500W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI--> 260 TL
-Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram--> 505 TL
-CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 270R MidT ATX PENCERELİ KASA--> 360 TL
-WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk--> 220 TL
-MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı--> 1170 TL
-Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci--> 300 TL
-AOC 24" G2460VQ6 75Hz 1ms FREESYNC Full HD Gaming monitör--> 780 TL
-MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart--> 255 TL
Toplam : 3850 TL

Eğer alacak olursam sistem bu. Yaz indirimleri olur mu bu Haziran ayında?

Şimdi hocam bu bir kişisel karar olduğu için biz yorum yapamayız. Ha eğer bizim yorumumuzu sorarsan ben masaüstü öneririm.
Teşekkürler önerin için, bu konuyu kendi kişisel görüşümü yansıtmak amaçlı değil insanların genel görüşünü öğrenmek için açtım, çekinmeden fikrini ifade etsin herkes :)

Doğru aslında seçeceğim üniversiteye göre karar vermem gerek yaşadığım yerde bir üniversiteye gidecek olursam ailemle kalmaya devam ederim döşerim eve bir tane masaüstü çok güzel olur ama hedefim olan üniversiteler çoğunlukla İstanbul ve Ankarada.

-COOLER MASTER WATT 80PLUS 500W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI--> 260 TL
-Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram--> 505 TL
-CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 270R MidT ATX PENCERELİ KASA--> 360 TL
-WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk--> 220 TL
-MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı--> 1170 TL
-Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci--> 300 TL
-AOC 24" G2460VQ6 75Hz 1ms FREESYNC Full HD Gaming monitör--> 780 TL
-MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart--> 255 TL
Toplam : 3850 TL

Eğer alacak olursam sistem bu. Yaz indirimleri olur mu bu Haziran ayında?

Teşekkürler önerin için, bu konuyu kendi kişisel görüşümü yansıtmak amaçlı değil insanların genel görüşünü öğrenmek için açtım, çekinmeden fikrini ifade etsin herkes :)
Ben şahsen bu sistemi öneriyorum Sinerji DCS570 (MSI) i3-7100 8GB 1TB RX570

Her zaman değil yanılıyorsunuz masaüstü işlemcili monster laptoplar ve gtx1070 in mobilde daha performanslı olması

3077 tleye i3 ve rx470 ne içtin sen ? o paraya mini itx ryzen 5 gtx 1060 dahi toplanır

Önerin için çok teşekkürler, linki yıldızladım, alternatif listemde :D

Mini ITX bir sistem toplarsan, tatillerde vs. valize atıp yanında da taşıyabilirsin.
Mini ITX nedir?
Her zaman değil yanılıyorsunuz masaüstü işlemcili monster laptoplar ve gtx1070 in mobilde daha performanslı olması

3077 tleye i3 ve rx470 ne içtin sen ? o paraya mini itx ryzen 5 gtx 1060 dahi toplanır
Bana yüksek performanslı bir laptop önerir misin?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı