Üniversite için MacBook alınır mı?

Ya da MacBook yerine ekran kalitesi güzel olan siyahları tam siyah gösteren günlük kullanım için ve tasarım programları için yeterli olan çok kalın olmayan laptoplar önerebilir misiniz?

Zenbook ve Vivobook OLED modellerine bakabilirsiniz. Harici ekran kartlı olan sürümleri tasarımlarınızın da altından kalkacaktır.

Bilgisayar muhendisligi harici ogrenciler Mac'den uzak dursun. Yuzde 100 Windows gerektiren programlar kullanacaksiniz cunku. Sonra sanal makineye kurayim diye Parallels'e 99 dolar bayilmak zorunda kalirsiniz.
Katılıyorum Mac almadan önce programların desteklendiğinden emin olun. Onun haricinde oyun oynanmayacaksa alınabilecek en iyi laptop benim kanımda. MacBook'a çamur atanların MacBook kullanmadığına eminim. Konfor ve kullanışlılık konusunda Windows Mac'in yanına bile yaklaşamaz.

Tasarım programları için eğer okulunun lisansı yoksa MacBook kullanırken o programları kuramazsın. Kursan bile sadece deneme sürümüyle kısıtlı kalabilirsin.

Üniversite için eğer oyun oynamıyorsan MacBook alınır, tepe tepe de kullanılır. Şarjının 20 saat gitmesi sayesinde sınavlara çalışırken şarj aletini bile almayacaksın, evde yerini unutacaksın. Eğitim hayatının sonuna kadar yüksek kalite seninle olacak ve sorunsuz, stabil, premium kalite bir bilgisayar kullanacaksın.

MacBook Air M2 15 inç kullandım. iPad iPhone ve AirPods ile birlikte. Benim için gereken bütün programlar MacOS te vardı ve MacOSun Apple aygıtlarıyla olan optimizasyonu mükemmeldi. Telefon gibi kullanabileceğiniz hafif bilgisayarlardın Macbooklar. Arcade oyunları falan oynarsınız. Öğrencilik için gereken programlarınızı destekliyorsa neden olmasın.

Makine mühendisliği bölümüne gitmeyi hedefliyorum ve oyunları tamamen bıraktım amacım oyun değil, günlük kullanım için bir de üniversitede gereken programlar için. Bu yüzden MacBook almak istiyorum bendeki laptop HP Victus 16 RTX 3050 Ti'lı bir model ancak güzel değil ve zarif değil hiç beğenmiyorum. Aklımdaki modeller:

Ayrıca 144Hz kullandıktan sonra 30Hz'e düşmek nasıl hissettirir? Ya da MacBook yerine ekran kalitesi güzel olan siyahları tam siyah gösteren günlük kullanım için ve tasarım programları için yeterli olan çok kalın olmayan laptoplar önerebilir misiniz?
30 hz değil 60 hz ekran

Kullanacağınız tüm uygulamaların mace uyumlu olduğunu farz ederek yazıyorum. Ofiste macbook evde 120hz gaming laptop kullanan birisiyim

Macbook avantajları

Çok zarif bir tasarım
Harika bir ekran, evet 60hz ama 2k çözünürlük ve aşırı keskin, aşırı canlı renkler. Emin olun 144hz ekrandan çok daha iyi bir seçenek
Hapörlor, ses kalitesi aşırı iyi
Şarj süresi aşırı yüksek, 7-8 saat şarj süresi var

Oyun oynamak veya aşırı güç tüketecek uygulamalar için mantıklı bir elinizdeki cihaz oldukça mantıklı bir seçenektir. Kesinlikle macbook düşünmeyin

Bu avantajlar için 10bine yakın masraf yapmaya değer mi diye sorarsanız bence kesinlikle değmez. Eğer sıfırdan alacaksanız macbook tavsiye ederdim ancak şu anki durumda gereksiz masraf gibi gözüküyor

Yeni konular

Geri
Yukarı