Üniversite için alınabilecek MacBook önerisi

snezyswrd

Hectopat
Bu sene üniversiteye gideceğim ve yazılım üzerine işler yapmam gerekecek. Sizce sahibinden vs. üzeri sitelerden i7 16 GB RAM'e sahip bir MacBook mu yoksa M1 8 GB RAM içeren versiyonu mu? İkisi de hemen hemen aynı fiyat bandında ve 16 GB RAM öneren çok kişi gördüm.

Bu sene üniversiteye gideceğim ve yazılım üzerine işler yapmam gerekecek. Sizce sahibinden vs. üzeri sitelerden i7 16 GB RAM'e sahip bir MacBook mu yoksa M1 8 GB RAM içeren versiyonu mu? İkisi de hemen hemen aynı fiyat bandında ve 16 GB RAM öneren çok kişi gördüm.

Intel MacBook almanın bence pek mantığı yok. MacBook'u cazip kılan m serisi çip benim için.

Base modeli (m1 8 GB 256 GB) 7 aya yakındır kullanıyorum ve Java Python gibi giriş seviyesi programlarda taş gibi çalışıyor, günlük kullanımı zaten tartışılmaz seviyede, lakin yazılımdan kastınız ileri bir düzey ise o zaman 16 GB tercih etmek çok daha mantıklı.

Macbook Air M.2 15''
Başka bir şey önermem.
NOT: İllaha dediğin ikisinden birisini almak zorundaysan Apple Silicon işlemciye sahip olanı al. Apple Silicon işlemci çok üst düzey. 8 GB bence sana yetecektir, keyfin bilir. Ben M2 kullanıyorum. İstediğini sorabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı