Üniversite için MacBook vs Windows laptop

Serif353535

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, İzmir'de fizik bölümü öğrencisiyim. MacBook mu daha mantıklı yoksa Windows her hamgi bir PC almak mı? Halihazırda Windows bilgisayarım var ama oyun bilgisayarı olduğu için hem taşıma dert hem de şarjı dayanmıyor. Kesinlikle oyun dışında kullanımlar, okul dersleri, gündelik hayat için MacBook mu almalıyım taşıması kolay bir Windows mu? iPhone + Apple Watch kullanıyorum ve Apple ekosistemini çok seviyorum metroda vs de kullanacağımı düşünüyorum. Peki sizin tavsiyeleriniz neler?

Merhaba dostlar, İzmir'de fizik bölümü öğrencisiyim. MacBook mu daha mantıklı yoksa Windows her hamgi bir PC almak mı? Halihazırda Windows bilgisayarım var ama oyun bilgisayarı olduğu için hem taşıma dert hem de şarjı dayanmıyor. Kesinlikle oyun dışında kullanımlar, okul dersleri, gündelik hayat için MacBook mu almalıyım taşıması kolay bir Windows mu? iPhone + Apple Watch kullanıyorum ve Apple ekosistemini çok seviyorum metroda vs de kullanacağımı düşünüyorum. Peki sizin tavsiyeleriniz neler?
Apple ürünleri kullanıyorsunuz ve oyun oynamayacaksanız kesinlikle macbook.

Yeni bilgisayarı almak için oyun bilgisyarain satmayacaksan tabii ki MacBook.

Yeni bilgisayarı almak için oyun bilgisyarain satmayacaksan tabii ki MacBook.

Satmayacağım zaten ekstra Switch'im var fakat oyun bilgisayarımı Tekirdağ'da bırakacağım. Bir de bütün ilgimi çeken AAA oyunları bitirdim. (Elden Ring, Spider-Man, Baldur's Gate 3 vb). Oynarsam stardew balley Don't Starve tarzı küçük çaplı oyunlar oynarım diye tahmin ediyorum.

Apple ürünleri kullanıyorsunuz ve oyun oynamayacaksanız kesinlikle MacBook.

Böyleyse MacBook mantıklı seçim.

Bir de pozitif teknolojiden uygun fiyatlı alacağımdan dolayı çok mantıklı bir seçim olduğunu düşündüm.

Satmayacağım zaten ekstra Switch'im var fakat oyun bilgisayarımı Tekirdağ'da bırakacağım. Bir de bütün ilgimi çeken AAA oyunları bitirdim. (Elden Ring, Spider-Man, Baldur's Gate 3 vb). Oynarsam stardew balley Don't Starve tarzı küçük çaplı oyunlar oynarım diye tahmin ediyorum.

Bir de pozitif teknolojiden uygun fiyatlı alacağımdan dolayı çok mantıklı bir seçim olduğunu düşündüm.

Pozitif teknoloji nedir?

Bence yine de alın yanınıza sıkılınca belki oynarsınız.

Apple yetkili servisi.

Yok almayı düşünmüyorum dediğim gibi. Sıkıldım oyun oynamaktan ama baktım 2. dönem hallederim.
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Öğrenci indirimi vardı herhalde Apple da üniversitesiniz hangi ilde.

Metroda vs. sakın kullanma da gereksiz travmalarına bir yenisi daha eklenmesin. Soruna cevaben tabiki de Macbook. Gerçi bölümünle alakalı bir bilgim de yok simulasyon falan yapacaksan işlemcisi güzel bir Windows alman senin için daha iyi olur.

Öğrenci indirimi vardı herhalde Apple da üniversitesiniz hangi ilde.

Bornova.

Metroda vs. sakın kullanma da gereksiz travmalarına bir yenisi daha eklenmesin. Soruna cevaben tabii ki de MacBook. Gerçi bölümünle alakalı bir bilgim de yok simulasyon falan yapacaksan işlemcisi güzel bir Windows alman senin için daha iyi olur.

Ya dediğim gibi en kötü taşınabilir masaüstü Gaming laptopum var 😅.
Özellikleri;
RTX 4070.
i7 13000h.
32 GB DDR 5 RAM.

Böyle bir canavara sahiplen Windows alasım gelmiyor açıkçası. Ama fakat lakin şarj aletyle beraber nereden baksan 10 kilo oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı