Üniversite kayıt yenileme yapılmazsa askerlik tecili bozulur mu?

tanakasuna

Kilopat
Açıktan üniversiteye yazıldım. Bu güz döneminde kayıt oldum ve kayıt ücretini yatırdım.
Bahar dönemi için kayıt yenileme gerekiyor ancak boşu boşuna para yatırmak istemiyorum.
Zaten amacım askerlik tecil olsun diye üniversiteye kayıt olmaktı. Öğrenci akbili falan da kullanmıyorum.
Kayıt yenileme yapmazsam tecilim bozulur mu? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Benden şubem her
Açıktan üniversiteye yazıldım. Bu güz döneminde kayıt oldum ve kayıt ücretini yatırdım.
Bahar dönemi için kayıt yenileme gerekiyor ancak boşu boşuna para yatırmak istemiyorum.
Zaten amacım askerlik tecil olsun diye üniversiteye kayıt olmaktı. Öğrenci akbili falan da kullanmıyorum.
Kayıt yenileme yapmazsam tecilim bozulur mu? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.
Benden askerlik şubem her yenileme döneminde aktif kaydım olduğuma dair belge istiyodu.

Benim üniversite neredeyse final sınavlarına başlayacak. Kayıt yenilemedim bu dönem.
1710375189956.png

Hala erteli duruyor.

Yani sadece ilk dönem güz dönemi kayıt yenilesem bahar döneri kayıt yenilemesem yeterli mi?
Ya da en fazla kaç dönem kayıt yenilememe hakkım var tecilin bozulmaması için?
Bu konuda net bilgisi olan var mı? Boşu boşuna kayıt yenileme ücreti vermek istemiyorum zaten ucuz da değil yani yıllık 2500-3000 lira para az değil.

Geri
Yukarı