Yazılım mühendisliği mi ? Bilgisayar mühendisliği mi ? Hangi üniversite ?

Geçenlerde Intel Türkiyenin yapay zeka ile ilgili seminerine katıldım. Konuşmacı şahıs ODTÜ Elektrik Elektronik mezunu idi ve Intel'de Yazılım Mühendisliği yapıyor başka bir örnek ben İTÜ Bil. Müh. mezunuyum (6500 ile girmiştim.) . Benim kiradaki arkadaşım fizik okuyordu aynı zamanda Matlib kullanıyordu yani yazılım ile uğraşmak için diğer bölümlerden de mezun olabilirsin.

İlker kardeşim, amacın yazılımcı olmaksa Bilgisayar Mühendisliği okumanda hiçbir sakınca yok hatta iyi bir şey yapmış olursun. Bilgisayar Mühendisliği de boru değil hafife alma hedeflediğin bölümü :) Fazladan verdiği ağ - donanım bilgilerini de beğenmemezlik etme, tek başına yazılım da yetersiz.
Ben yaptığım projelerde donanım bilgimi son derece

Yazılımı okuldan öğrenmek isterseniz 4 sene sonunda elinize geçecek şey tamamen bir hiç olacaktır.
Üniversitenin verdiği bilgi ile, iş hayatına atılmakta bile korku yaşarsınız çünkü hala bir şey öğrenememiş sayılırsınız.

@ilker.uludaq Ben geçiş yaparak 4 yıllığa tamamlamayı planlıyorum. O sırada kendime referans olabilecek büyüklükte projeler, işler yapıp kendimi geliştiriyorum.
Ben, Türkiye'nin Batısında nere olursa olsun gideceğim Bilgisayar Mühendisliği için.

Unutma ki bu bölümlerden mezun olan tonla insan var. Senin bir şeyler bilmen gerekiyor, bir şeyler yazabilmen gerekiyor. Bir program geliştirmediğin tek bir ayın bile olmasın lütfen. 1 ay kod yazmamak gibi bir davranışta bulunabilirsen, gevşek davranırsan bu iş olmaz.

Atıyorum bitirme projen benim gibi bölümdeki en iyi proje olsun. İnsanlar sana baksın bu adam ne yapmış diye. Bunlar önemli. İyi bir üniversiteden mezun olup da kodlamayı bilmeyen insanların başarılı olabileceğine inanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı