Üniversite nasıl bir yer?

Özellikle erkeklerin ve kadınların tamamen %80 beynini izdivaç kaplamış insanların birbiriyle tanışması için menfaat gösteriş budalalığı yaptığı herkesin birbirini yaladığı azınlık bir yer. Tabii ki herkes öyle değil. Mesela ben çok şanslıyım hem oda arkadaşım hem en yakın arkadaşım sanki görsen dersin 10 senelik arkadaşlar o kadar iyiyiz.

@Şebnem Ferah kaçıncı öğretim sizin acaba?
Ben gitmiyorum abim gidiyor, 1. Öğretim.

@Eray T
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Screenshot_20230807_194549_Chrome.jpg

Atatürk Üniversitesinde çalıyor mesela. :)

@Şebnem Ferah ilk kez duydum ve şaşırdığımı da söyleyebilirim. Üniversitede zilin çalmaması lazım. Bir de kaynak olarak da ekşi sözlüğü göstermezseniz de sevinirim.
Onu örnek olarak gösterdim takılmaya gerek yok, zil çalan üniversiteler var ben sadece bunu söylemek istedim.

@Şebnem Ferah garip ve şaşırdım. Üniversite okuduğumuz zamanlarda zil çalıyor mu diye soranlar da olurdu ve akademisyenler genellikle de sert olarak çıkışırdı. Burayı liseyle karıştırmayın, siz artık büyüdünüz ve nerede ne yapacağınızı, nasıl davranacağınızı, zamanınızı kontrol eden bireylersiniz. Bunu yapamıyorsanız da öğrenmelisiniz derdi. Üniversitede olmamızın bir anlamının olması gerektiğini belirtirlerdi.

@Şebnem Ferah garip ve şaşırdım. Üniversite okuduğumuz zamanlarda zil çalıyor mu diye soranlar da olurdu ve akademisyenler genellikle de sert olarak çıkışırdı. Burayı liseyle karıştırmayın, siz artık büyüdünüz ve nerede ne yapacağınızı, nasıl davranacağınızı, zamanınızı kontrol eden bireylersiniz. Bunu yapamıyorsanız da öğrenmelisiniz derdi. Üniversitede olmamızın bir anlamının olması gerektiğini belirtirlerdi.
Zilden kastım bildiğin okul zili değil, amfinin tepesinde bir hoparlör var, oradan "çan" sesi çıkıyor. Melodi yok tek bir çana vuruş sesi gibi "dınnn" şeklinde bir ses çıkıyor. :)

Ülkemizde şaşırılmamalı bence.

Anlıyorum da bize zamanında böyle öğrettiler. Bu yüzden bu kadar şaşırdım :)
Konuyu taşırmayayım ama son bir şey eklemek istiyorum,
Ben ilk gördüğümde pek şaşırmadım zira ülkede apartman gibi üniversiteler var... Bu ülkede belli başlı üniversiteler harici diğerleri maalesef çok değişik.

Yeni konular

Geri
Yukarı