Üniversite ödevleri için laptop önerisi

MacBook Air M1 modellerinde 8 veya 16 GB arasında çok fazla fiyat farkı var. 8 GB modelini alsam ne kadar götürür? Kullanım amacım internette takılmak, dizi-film izlemek ve amatör programcılık belki sonuncusuna başlamam bile. 8 GB uzun vadede bunları sağlayabilir mi en aşağı 6-7 sene?
Sonuncusuna bir şey diyemem ama diğer istediklerinizi karşılar.

Yani ömrü ne kadar olur ne kadar götürür?
5-6 yıl internette surf ve film-dizi için yeterli, programcılık ise her gün gelişiyor. Programcılık açısından belki 2 sene bile ömrü olmayabilir belki de 5-6 sene bile ömrü olabilir. Ona ben yorum yapamam, programcı arkadaşlar yaparsa iyi olur.

5-6 yıl internette surf ve film-dizi için yeterli, programcılık ise her gün gelişiyor. Programcılık açısından belki 2 sene bile ömrü olmayabilir belki de 5-6 sene bile ömrü olabilir. Ona ben yorum yapamam, programcı arkadaşlar yaparsa iyi olur.

Ben profesyonel değilim. Amatörüm hatta şu an amatör bile değilim öyle bile denebilir. 8 ve 16 arasında ciddi fiyat farkı var. 16 bütçemi çok zorlayabilir malum günümüz şartları. 16 olan model zorunlu mu sizce?
5-6 hem yazılım hem web konusunda işinizi görür.

Teşekkür ederim zaten bilgisayar çok zorlanmayacak en fazla zorlayacak işlem League of Legends oynamak olacak bile denebilir. Kodlama işlerine daha yeni başlayacağım.

Ben profesyonel değilim. Amatörüm hatta şu an amatör bile değilim öyle bile denebilir. 8 ve 16 arasında ciddi fiyat farkı var. 16 bütçemi çok zorlayabilir malum günümüz şartları. 16 olan model zorunlu mu sizce?
Bence bütçe sorununuz varsa 5 sene falan kullanırsınız, eskiyince satıp üstüne koyarak o zamanın yeni çıkan M işlemcili MacBooklarından alırsınız. Şimdilik istekleriniz için 8GB 5-6 sene yeterli.

Bence bütçe sorununuz varsa 5 sene falan kullanırsınız, eskiyince satıp üstüne koyarak o zamanın yeni çıkan m işlemcili macbooklarından alırsınız. Şimdilik istekleriniz için 8 GB 5-6 sene yeterli.

Ben de öyle düşünüyordum. Okulu bitirip işe başlarsam o zaman güncellerim diye düşünüyorum.

Burada anlatılan çoğu özelliği biliyorum ama nedense Huawei markasına ısınamıyorum bir türlü. Apple fanı olduğum için değil şuana kadar hiç Apple ürünü kullanmadım. Benim için alacağım bilgisayarda şarj tasarım ve taşınabilirliği önemli. Macbook kafama çok yatıyor ama tek kafamı karıştıran nokta Air modellerinde aktif soğutma yok pasif soğutma var. LoL oynarken çok ısınır mı? Daha sonrasında programlama öğrenmek istiyorum amatör olarak.
Konuyu tekrardan hortlatmak gibi olmasın ama bir şey sormak istiyorum. MacBook Air M1 modellerinde 8 veya 16 GB arasında çok fazla fiyat farkı var. 8 GB modelini alsam ne kadar götürür? Kullanım amacım internette takılmak, dizi-film izlemek ve amatör programcılık belki sonuncusuna başlamam bile. 8 GB uzun vadede bunları sağlayabilir mi en aşağı 6-7 sene?
6-7 sene programcılık götürmez, fakat 2 tanesini garanti yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı