Üniversite okumadan askerde kalınabilir mi?

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Liseyi bitirip askerde kalıp asker olma şansım var mı? Üniversite okumadan. Gerekirse doğuya gönderileyim.(Sınır bölgesi olarak kasdediyorum) Üniversite okumak şart mı? Asker olmayı çok istiyorum.

Son düzenleme:
Üniversite zorunluluğu yok, kalabilirsiniz. Kaldığınızda sözleşmeli olarak değişiyor zaten.

Kafama bir şey takıldı. Konuyla biraz alakasız fakat gerekirse doğuya gönderileyim demişsiniz. Diyarbakır'da yaşıyorum. İnsanları falan çok kötü değil neden böyle düşündüğünüzü merak etmiştim.

Kafama bir şey takıldı. Konuyla biraz alakasız fakat gerekirse doğuya gönderileyim demişsiniz. Diyarbakır'da yaşıyorum. İnsanları falan çok kötü değil neden böyle düşündüğünüzü merak etmiştim.
Yok estağfurullah ben öyle demek istemedim. Ben de çok seviyorum vatanımın her insanını. Öyle bişey demek istemedim. Benimde çok arkadaşım var Elazığlı örnek vermek gerekirse. Diyarbakırlı dediğiniz gibi. Çok iyiler o anlamda demedim. Hani sınır bölgesi olarak kasdettim. Yanlış anlamayın.

Yok estağfurullah ben öyle demek istemedim. Ben de çok seviyorum vatanımın her insanını. Öyle bişey demek istemedim. Benimde çok arkadaşım var Elazığlı örnek vermek gerekirse. Diyarbakırlı dediğiniz gibi. Çok iyiler o anlamda demedim. Hani sınır bölgesi olarak kasdettim. Yanlış anlamayın.
Tamamdır. sorun değil :)

Kalma imkanın var uzman çavuş mu ne oluyordun hatta. Fiziksel ve psikolojik olarak sağlam ve kuralları karşılıyorsanız komando olma ihtimaliniz var.

En başta askeri lisede okusaydınız keşke sınavsız Astsubay garantili. Onun dışında 20 yılda BaşÇavuş olacağına 4 yıl üniversite +1 yıl = 5 yılda Teğmen olurdun. Teğmen bile tüm Astsubaylardan yüksek rütbede.

Geri
Yukarı