Üniversite okumak mantıklı mı?

o1Poseidon

Hectopat
Merhabalar,
Şu anda aktif olarak bir fen lisesinde eğitim görüyorum. Fakat ileride işsiz kalmak, ortalama altında gelir edebilmek gibi korkularım var. Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Birçok programlama dillerinin temel yapısına sahibim.
Sizce üniversite okumak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de okuyayım da neresi olursa olsun kafasıyla geldim üniversiteye (ki hiç gerekli görmedim). Pişmanım. Neden derseniz aslında okuldan çok şikayetçi sayılmam. Asıl olay yaşadığım çevre ve şehir. Buna çok dikkat edin. Yoksa yurt bahçesinde akşam vakti çomarların davul çalışını dinlemek zorunda kalırsınız benim gibi. Şikayet edince sizi sallamazlar çünkü yurt müdürü de bu çomarlarla aynı ortamda yetişmiştir. Bu arada sorunuza tam olarak cevabım iyi bir şehirde iyi bir üniversite değilse zaman kaybıdır üniversite.

Merhabalar,
Şu anda aktif olarak bir fen lisesinde eğitim görüyorum. Fakat ileride işsiz kalmak, ortalama altında gelir edebilmek gibi korkularım var. Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Birçok programlama dillerinin temel yapısına sahibim.
Sizce üniversite okumak mantıklı mı?

Dostum kendin karar ver. Okumazsan tek yol kendi işini kurmak, diğer türlü belirli bir maaşa beden işçiliği yaparsın ve maaşın enflasyona göre artar. Ama iyi bir bölüm okursan yazılım gibi kendini geliştirdiğin sürece güzel paralar kazanırsın.

Azimli bir insan için mantıklı. Kendini geliştirebilen, araştırmayı seven, hayali olan insan için. Çünkü onların öğreteceği şeyler hep bir yere kadar sınırlı kalacak. Tüm olay sende bitecek üniversite okuyacaksan, hele ki böyle bir eğitim sisteminde. Bana ihtiyacım olan her şeyi öğretirler dersen pek olmaz. Liseden mezun olup işi bizzat içinde deneyerek öğrenenler çok daha başarılı olabiliyor.

Yeni gördüm umarım iyi bir üniversite tercih etmişsindir.Çünkü IT'de sadece bilgi birikim değil,sektörle ilgili çevre ve disiplinde çok önemlidir.Bunları sadece evde oturup saatlerce kod yazarak kazanamazsın.Sosyal olup yenilikleri takip etmen profesyonel hayatında seni bir adım öne taşıyacak ve bu işin kolay yolu'da sektör'le ilgili çevrenden geçer ,Türkiye şartlarında da bu kaliteli üniversitelerden geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı