Üniversite okunmasına rağmen e-Devlet'ten askerlik yoklama kaçağı mesajı geldi

484873

Decapat
Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim e-Devlet'ten yoklama kaçağı durumuna düşmemek için askerlik işlemini tamamlayın diye bir mesaj aldım e-Devlet'ten yoklama kaçağı başvurusunu yaptım, bir arkadaşım bu başvurunun askerlik başvurusu olduğunu söyledi sizce üniversitede okuyan biri bu başvuruyu yapmalı mı? Askeriyeye de sordum net bir şekilde bilgilendiren yok bilgili birisi beni aydınlatabilir mi?

Üniversite okuyorsanız tecil ettirmelisiniz. Öğrenci işlerinden askerlik tecili için gerekli belgeleri alıp herhangi bir askerlik şubesine gidin ve askerlik tecili için geldiğinizi söyleyin. Onlar halledeceklerdir gerisini. Onun dışında başka bir şey yapmanızı tavsiye etmem.

Benim başıma da gelmişti. Askerliği tecil ettirmeniz gerekiyor. Öğrenci işleri normalde bunu yapmakla yükümlü (benimkinde yapmışlardı da ama bir hatadan kaynaklı almıştım SMS'i, yine de gittim doğrulattım bir sorun olmadı) bazı okulların öğrenci işleri bunu es geçiyor. Yapmazsanız başınız ağrır.

Benim başıma da gelmişti. Askerliği tecil ettirmeniz gerekiyor. Öğrenci işleri normalde bunu yapmakla yükümlü (benimkinde yapmışlardı da ama bir hatadan kaynaklı almıştım SMS'i, yine de gittim doğrulattım bir sorun olmadı) bazı okulların öğrenci işleri bunu es geçiyor. Yapmazsanız başınız ağrır.
Askeriyeye gittim e devletten yapmamı söyledi e devlette yoklama başvuru diye bir şey var onunda askerlik başvurusu olduğunu söyleyenler var kafamı karıştıran bu.

Askeriyeye gittim e devletten yapmamı söyledi e devlette yoklama başvuru diye bir şey var onunda askerlik başvurusu olduğunu söyleyenler var kafamı karıştıran bu.
Yoklama başvurusu, askerlik başvurusuna giden ilk adım. Sizin askerlikle işiniz yok. Tecil ettireceksiniz. Askerliğinizi ertelettireceksiniz.

Dostum bende bu sene üniversiteye başladım bende de ilk başta gözükmedi askerlik tecili öğrenci işlerine gidip söyledim orada yaptılar sende gidip bir sor bence.

Bana da aynı mesaj geldi. e-Devlet'ten kontrol ettiğimde ise zaten 2030 tarihine kadar tecilli olduğumu gördüm. Bu mesaj sistemsel bir hata mı acaba? Ne yapmam gerekiyor?
Merhabalar, sanırım aynı sorun bende de var. askerliğim 2030'a ertelenmiş görünmesine rağmen yoklama kaçağı olmamak için askerlik işlemlerinizi tamamlayın diye mesaj aldım. Herhangi bir yere gitmem gerekiyor mu ? Sonuç olarak 2030'a kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor e devlette ama SMS aklımı karıştırdı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı