Askerlik için yoklama kaçağı görünüyorum

Öğrencilik durumu silik veya donuk olanlar da, okuduğu dönem sayısı 12'nin altındaysa EK-C2 belgesi alıp tecil ettirebiliyormuş sanırım. Pazartesi halk eğitimden alıcam. Teşekkür ederim herkese.

Merhaba, yoklama kaçağı olarak gözüküyordum, yakalandım, tutanak tutuldu. Bugün e-Devlet üzerinden yoklama başvurusu yaptım ama askere şu an gitmek istemiyorum. Bedelli veya açık öğretime başvuru yaparak tecil ettirmek istiyorum. Yoklama başvurusu yaptım diye askere mecburen gitmek zorunda mıyım? Hiçbir hakkım bulunmuyor mu?

Merhaba, yoklama kaçağı olarak gözüküyordum, yakalandım, tutanak tutuldu. Bugün e-Devlet üzerinden yoklama başvurusu yaptım ama askere şu an gitmek istemiyorum. Bedelli veya açık öğretime başvuru yaparak tecil ettirmek istiyorum. Yoklama başvurusu yaptım diye askere mecburen gitmek zorunda mıyım? Hiçbir hakkım bulunmuyor mu?

Dostum merhaba yoklama kaçağı olup e-Devlet üzerinden yoklama başvurusu yapılabiliyor mu? Şubeye gitmeye gerek yok mu? Soruna gelecek olursak yoklama yaptırınca gitmek zorunda degilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı