Üniversite okurken dershanede eğitim vermek

Ben de 18 yasındayım istediğim bölüm tutmayınca PS, AE, Premier öğrendim kısa sürede şimdi 3 şirkete çalışıp para kazanabiliyorum PC okuyup dershanecilik yapmak istemen komik geldi. 11. sınıfta arkadasım LinkedIn 200 dolarlık işler buluyordu ayda yılda bir denk geliyordu fakat gene de yarım saatte asgari ücret kazanbiliyordu. Şu an internette çok fazla imkan varken fiziksel bir uğraş yapmak gereksiz olur.
Hocam problem garanti olmaması. Ben şimdi çalışıp öğrensem gerekli dilleri, becerileri vb. iş bulamama ihtimalim var ve düşük değil. Dershanecilik en azindan kesin olur diye düşünmüştüm. Sizin önerdiğiniz birşey varmı tabii ki garanti beklenemez ama daha az riskli diyelim.

Ben de 18 yasındayım istediğim bölüm tutmayınca PS, AE, Premier öğrendim kısa sürede şimdi 3 şirkete çalışıp para kazanabiliyorum PC okuyup dershanecilik yapmak istemen komik geldi. 11. sınıfta arkadasım LinkedIn 200 dolarlık işler buluyordu ayda yılda bir denk geliyordu fakat gene de yarım saatte asgari ücret kazanbiliyordu. Şu an internette çok fazla imkan varken fiziksel bir uğraş yapmak gereksiz olur.
Şirketleri nasıl buluyorsunuz hocam ve tahmini geliriniz nedir bu uğraşlardan?

Hocam problem garanti olmaması. Ben şimdi çalışıp öğrensem gerekli dilleri, becerileri vb. iş bulamama ihtimalim var ve düşük değil. Dershanecilik en azindan kesin olur diye düşünmüştüm. Sizin önerdiğiniz bir şey var mı tabii ki garanti beklenemez ama daha az riskli diyelim.

Fiziksel işler her zaman garantidir. Dershanecilik ararsan onu da bulursan ama 1 ay çalışıp alacağın maaş asgari ücret bile olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stajyer öğretmen arayan kurumlarda iş yapabilirsiniz, neden olmasın? İllaki ders vermenize gerek yok. Bazı kurumlar, özel soru çözdürmek için hoca tutuyor ve belirli saatlerde kuruma giderek oradaki öğrencilerin soru çözümüne yardımcı oluyorsunuz. Biraz araştırmak lazım.

Stajyer öğretmen arayan kurumlarda iş yapabilirsiniz, neden olmasın? İllaki ders vermenize gerek yok. Bazı kurumlar, özel soru çözdürmek için hoca tutuyor ve belirli saatlerde kuruma giderek oradaki öğrencilerin soru çözümüne yardımcı oluyorsunuz. Biraz araştırmak lazım.
Nasil arastirabilirim?

@AliEgemen, civarınızdaki eğitim kurumlarına tek tek giderek sorabilirsiniz. Soru çözümü için stajyer öğretmen arayıp aramadıklarını sorun. Tek tek ayaklarına gideceksiniz, yapacak başka bir şey olduğunu sanmıyorum.

Merhaba. Babamın tanıdığı var kozmetik firması sahibi beni tanıştırdı muhabbet ederken bunları yaptığımı söyledim ve

Uzun hikaye başta babam vasıtasıyla başladım sonrasında çalıştığım şirketteki işçiler beni beğendi ve kendi şirketleri içinde yapmamı istedi. Şu an üçündende asgari ücret alıyorum ama sigortam yok işler çok fazla vaktimi almadığından getirisi şu an için iyi olduğundan bu alana daha da odaklandım sizlere önerimdir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı