Üniversitede okurken aynı anda dershanede/kolejde çalışılabilir mi?

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Merhabalar. Üniversiteyi kazandığımızda hem okuyup hem de bir dershanede veya bir kolejde çalışmak mümkün müdür? Hem okuyup hem de okulda çalışmak çok mu zor olur yani üniversitedeki dersleri çok aksatır mı? Ve ortalama ne kadar maaş alınabilir?

Merhabalar. Üniversiteyi kazandığımızda hem okuyup hem de bir dershanede veya bir kolejde çalışmak mümkün müdür? Hem okuyup hem de okulda çalışmak çok mu zor olur yani üniversitedeki dersleri çok aksatır mı? Ve ortalama ne kadar maaş alınabilir?
Stajyer maaşı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam mümkün. Eğer alanında kendini geliştirirsen üniversitede bile çok deli para kazanabilirsin. İngilizce Öğretmenliği okuyordun, öyle hatırlıyorum. Başta öyle çok ahım şahım maaş vermezler ama sonrasında kendini kanıtlar ve kendini ciddi geliştirirsen parayı kaldırırsın.

Deneyim olması açısından ben senin yerinde olsam ücretsiz olsa bile çalışırdım. Kaldı ki zamanında 1-2 ay falan sırf deneyim olsun diye ücretsiz çalıştığımda oldu ama şu an kendi ayaklarımın üzerinde durabiliyorum. Deneyim önemlidir.

Hocam mümkün. Eğer alanında kendini geliştirirsen üniversitede bile çok deli para kazanabilirsin. İngilizce Öğretmenliği okuyordun, öyle hatırlıyorum. Başta öyle çok ahım şahım maaş vermezler ama sonrasında kendini kanıtlar ve kendini ciddi geliştirirsen parayı kaldırırsın.

Deneyim olması açısından ben senin yerinde olsam ücretsiz olsa bile çalışırdım. Kaldı ki zamanında 1-2 ay falan sırf deneyim olsun diye ücretsiz çalıştığımda oldu ama şu an kendi ayaklarımın üzerinde durabiliyorum. Deneyim önemlidir.
Teşekkür ederim. Yok dil okuyorum sadece, lisedeyim daha :) Bir hocamız hem üni okurken hem kolejde çalışıp hem de özel ders vermiş, ben de olayı açıklığa kavuşturmak istedim. Geleceğe yönelik böyle bir planım var hem. Peki hocam kendimi nasıl öne çıkarabilirim? Mesela özel ders vermek istesem nasıl tanınacağım? Bu durum üniversitede kendini ön plana çıkarmakla mı alakalı?

@strigoi o da bir etken. Ama çevreye kendinizi bir şekilde tanıtmanız lazım. Benim çevrem çok genişti, İngilizce ve sınav denilince akla gelen ilk kişi bendim. Yeri geldi tanınmak için ücretsiz ders verdiğim de oldu, reklam önemli kısacası. Tabii o süreç içerisinde kendinizi de geliştirmeniz gerekmekte. Sonradan dil olarak Almanca'da kattım, şu an rahatım diyebilirim.

Örneğin, Coca-Cola tanınmasına rağmen hala reklamlara milyonlarca dolar para döküyor. İnsanların bilinç altında bir şekilde yer edinmeye çalışıyor.

Ben de okurken dershanede ders vermek istiyorum matematik alanından. Fakat eskisi kadar iyi değilim. 2. sınıftan sonra vermeye başlamayı düşünüyorum. Çünkü ileri matematik ve olasılık dersleri göreceğim. Aynı esnada YKS kitaplarından soru tarıyorum.

Sizce beni stajyer öğretmen olarak alırlar mı?

@Blacksidemre, hocam soru çözüş ve anlatım şeklinize de bağlı bir etken. TYT ve AYT'den kaç net yapmıştın Matematik alanından?

Yurtta sınava hazırlanan arkadaşlarım var, onlara matematik anlatıyorum ara sıra. Anlatımımı beğendiklerini söylüyorlar. Daha çok izlediğim hocaların tarzında anlatıyorum. Kendi tarzımda bir anlatışım yok. Ama ders vere vere bir anlatım biçimin olur diye düşünüyorum.

TYT 11 AYT 14 net yapmıştım geçen sınavda. Ama denemelerde daha iyi yapıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı