Üniversite okurken dershanede eğitim vermek

AliEgemen

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba. Bu sene YKS sonucum ile Bilgisayar Muhendisligi kazandim ve hazırlığı atlayıp okumaya başladım. AYT mat 39 TYT mat ise 35 net geldi. Matematiği de çok sevdiğimden hem ek gelir hemde deneyim amaçlı matematik dersi vermek istiyorum. Ozel ders ilani acmak istesem çok rekabet oldugundan fiyatlar komik seviyelerde. LGS dershanelerinde çalışmak mantıklı olur mu sizce? YKS dershanesine gidip yaşıtım kisilere hoca diye tanıtılmak komik olacagindan LGS daha mantıklı olur diye düşündüm. Sizce yapılabilir mi? Yapılırsa nasıl yapılmalı?

Dershane işi biraz yaş. Genel olarak düşük ücret almaya göz yummuş olacaksınız. Özel ders kadar komik rakamlar karşınıza çıkacağı gibi piyasada atanamamış bunca öğretmen varken sizi almaları da pek olası gelmedi. Genel olarak sizin gibi iyi sonuç çıkaranlar Youtube'a yöneliyor. Ayrıca bölüm de kolay değil bence pek vaktiniz olmayacaktır.

HTML öğrenip iş yerlerine site açmayı teklif edebilirsin. Sıfırdan bir insana göre daha hızlı öğrenebileceğini düşünüyorum.

Ayrıca sabahın köründe kalkmak yerine evinden çalışırsın.

Dershane işi biraz yaş. Genel olarak düşük ücret almaya göz yummuş olacaksınız. Özel ders kadar komik rakamlar karşınıza çıkacağı gibi piyasada atanamamış bunca öğretmen varken sizi almaları da pek olası gelmedi. Genel olarak sizin gibi iyi sonuç çıkaranlar Youtube'a yöneliyor. Ayrıca bölüm de kolay değil bence pek vaktiniz olmayacaktır.
Ne onerirsiniz peki?

HTML öğrenip iş yerlerine site açmayı teklif edebilirsin. Sıfırdan bir insana göre daha hızlı öğrenebileceğini düşünüyorum.

Ayrıca sabahın köründe kalkmak yerine evinden çalışırsın.
Ne kadar zamanimi alir iyi bir seviyede ogrenmek?

Web programlamada da ücretlerin komik olduğunu duydum yalnız. :D
Türkiye için gerçekten de komik. 2 yıl önce sırf bu ücretler yüzünden Türklerle freelance iş yapmayı bırakıp yurtdışıyla çalışmaya başladım.

Hiçbir şey yapmayayim mi o zaman 😁

Ben de 18 yasındayım istediğim bölüm tutmayınca PS, AE, Premier öğrendim kısa sürede şimdi 3 şirkete çalışıp para kazanabiliyorum PC okuyup dershanecilik yapmak istemen komik geldi. 11. sınıfta arkadasım LinkedIn 200 dolarlık işler buluyordu ayda yılda bir denk geliyordu fakat gene de yarım saatte asgari ücret kazanbiliyordu. Şu an internette çok fazla imkan varken fiziksel bir uğraş yapmak gereksiz olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı