Üniversite olarak ne okumalıyım?

AhmetBey07

Hectopat
Daha 10.sınıfım ama şimdiden aklım bayağı karışmaya başladı. Daha düne kadar hiç aklımda meslek seçimi yoktu. Ama dün erkenden alan seçim kağıtlarını verdiler.(MF-tm) bilgisayar ile uğraşmaktan hoşlanıyorum. Ama yazılım ile ilgili hiçbir şey bilmiyor donanım üzerine bir bölüm okumak istiyorum. Bu üniversitede hangi bölüm veya bölümlere denk geliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden bilgisayarlarla uğraşmaktan hoşlanıyorsan iyi bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümünü okuyabilirsin.

Sayısal bölümler ile okuyabilirsin bahsettiğin bölümleri. Ayrıca yazılım vs. istemez isen istatistik bölümünü araştırmanı öneririm. Adı çok duyulan mühendislikler kadar bilinmese de önü açık bir bölüm. Bölüm ve dersleri hakkında sorun olursa sorabilirsin.

Dostum bu iş forumlarda olacak iş değil. Benim de önerim burada ilgi alanına göre bilgisayar mühendisliği olabilir ama seni iyi tanıyan ve iyi işler başarmış birisi varsa o sana yardımcı olmalı.

Daha 10.sınıfım ama şimdiden aklım bayağı karışmaya başladı. Daha düne kadar hiç aklımda meslek seçimi yoktu. Ama dün erkenden alan seçim kağıtlarını verdiler.(MF-tm) bilgisayar ile uğraşmaktan hoşlanıyorum. Ama yazılım ile ilgili hiçbir şey bilmiyor donanım üzerine bir bölüm okumak istiyorum. Bu üniversitede hangi bölüm veya bölümlere denk geliyor?

Donanım üzerine yoğunlaşan en ideal bölüm Elektrik - Elektronik mühendisliğidir.

Sayısal bölümler ile okuyabilirsin bahsettiğin bölümleri. Ayrıca yazılım vs. istemez isen istatistik bölümünü araştırmanı öneririm. Adı çok duyulan mühendislikler kadar bilinmese de önü açık bir bölüm. Bölüm ve dersleri hakkında sorun olursa sorabilirsin.
Peki hocam genellikle elektronik ile ilgili bölümlere ingilizce mi gerekiyor?

Artı olarak bilgisayar mühendisliği okursam yazılımda mı öğrenmek zorundayım?
İngilizcem çok eksik bir durumda ama sayısal derslerim güzel.

Son düzenleme:
İngilizceni geliştirirsin, gözünde büyütme bence. Üniversitede hazırlık sınıfında bile öğrenebilirsin. Sayısal derslerin iyiyse bence sorun yok.

İnternette bilgisayar mühendisliği derslerine bakabilirsin, derslerin içeriğini araştırabilirsin.

İngilizceni geliştirirsin, gözünde büyütme bence. Üniversitede hazırlık sınıfında bile öğrenebilirsin. Sayısal derslerin iyiyse bence sorun yok.

İnternette bilgisayar mühendisliği derslerine bakabilirsin, derslerin içeriğini araştırabilirsin.
Udemy üzerinden kurs alacağım. Şu an çoğu kurslar indirimde. Bilgi için çok teşekkür ederim. Kurs önerisi verebilecek var mı?

Geri
Yukarı