Üniversite sınavı için program tavsiyesi

Coda

Hectopat
11. sınıfım 1 ay önce açığa geçtim eşit ağırlık öğrencisiyim üniversite sınavı için yavaş yavaş çalışmaya başlamak istiyorum. Biraz dağınık bir insan olduğum için kendimi kontrol etmem biraz zor oluyor sınavlara genelde rastgele zamanlarda çalışıyorum. 9, 10 ve 11. sınıf ( 11. sınıf konularının genelini biliyorum, 10. sınıf çok az var aklıma ama 9. sınıf tamamen yok) konularını yaz bitene kadar bitirmek istiyorum. Günlük olarak ne kadar çalışmalıyım bilmiyorum. Üniversite için puan hedefim yok sadece yönetim bilişim sistemlerini biraz düşünüyorum. Sizin önerileriniz neler YouTube'dan hangi kanalları önerirsiniz? Ayrıca hedef koymak konusunda yardım edebilir misiniz?

Açıkta olduğun için günün çoğunda boş olursun. Günlük olarak çalışma sınırına gelirsek başlarda fazla bunalmanan için günde 2 ders çalışabilirsin,geri kalan zamanda dersle alakalı çok yorucu olmayan aktiviteler yaparsın mesela. Zamanla ders sayısını 3-4 diye artırırsın.

Süre konusuna değinmeyeceğim çünkü her dersin her konusu birbirinden çok farklı. Sen ne zaman işte ben bu konuyu anladım ya da bugünlük yeter yarın kesin hallederim dersen o zaman çalışmayı bırakabilirsin.

Ayrıca çalışma yaparken Focused Pupa uygulamasını kullanabilirsin, çalıştığın süreye göre hediyeler alabiliyorsun bu uygulamadan.

YouTube kanalları olarak aşağıdaki kanallara bakabilirsin.
Matematik: Rehber Matematik
Fizik: fiziklebarış,VIP Fizik
Biyoloji: Biosem,Dr. Biyoloji,Selin Hoca
Kimya: Meschemy Kimya
Edebiyat ve Türkçe: Deniz veya Rüştü Hoca

Hedef olarak mutlaka bir üniversite belirlemeni tavsiye ederim. Ayrıca bölümü de kesinleştirmen iyi olur. Tek bir bölümde yoğunlaşmak zorunda değilsin birden fazla ilgi alanına uygun bölüm varsa hepsini değerlendir derim. Hedefin net olursa motivasyonun da artar. ❤️🥰

Açıkta olduğun için günün çoğunda boş olursun. Günlük olarak çalışma sınırına gelirsek başlarda fazla bunalmanan için günde 2 ders çalışabilirsin,geri kalan zamanda dersle alakalı çok yorucu olmayan aktiviteler yaparsın mesela. Zamanla ders sayısını 3-4 diye artırırsın.

Süre konusuna değinmeyeceğim çünkü her dersin her konusu birbirinden çok farklı. Sen ne zaman işte ben bu konuyu anladım ya da bugünlük yeter yarın kesin hallederim dersen o zaman çalışmayı bırakabilirsin.

Ayrıca çalışma yaparken Focused Pupa uygulamasını kullanabilirsin, çalıştığın süreye göre hediyeler alabiliyorsun bu uygulamadan.

YouTube kanalları olarak aşağıdaki kanallara bakabilirsin.
Matematik: Rehber Matematik
Fizik: fiziklebarış,VIP Fizik
Biyoloji: Biosem,Dr. Biyoloji,Selin Hoca
Kimya: Meschemy Kimya
Edebiyat ve Türkçe: Deniz veya Rüştü Hoca

Hedef olarak mutlaka bir üniversite belirlemeni tavsiye ederim. Ayrıca bölümü de kesinleştirmen iyi olur. Tek bir bölümde yoğunlaşmak zorunda değilsin birden fazla ilgi alanına uygun bölüm varsa hepsini değerlendir derim. Hedefin net olursa motivasyonun da artar. ❤️🥰
Günün yarısını işte geçirmeyi düşünüyorum geri kalanını da ders ve biraz python öğrenmeye harcasam bana hiç zaman kalmıyor. Laptop almak için işe girmek istiyorum. Bölüm olarak yönetim bilişim sistemleri kesin diye düşünüyorum ve İstanbul'da okumak istiyorum. Üniversite olarak hiç bir fikrim yok bu konuda, Işık Üniversitesi'ni tavsiye etti biri başka bir şey bilmiyorum.

Günün yarısını işte geçirmeyi düşünüyorum geri kalanını da ders ve biraz python öğrenmeye harcasam bana hiç zaman kalmıyor. Laptop almak için işe girmek istiyorum. Bölüm olarak yönetim bilişim sistemleri kesin diye düşünüyorum ve İstanbul'da okumak istiyorum. Üniversite olarak hiç bir fikrim yok bu konuda, Işık Üniversitesi'ni tavsiye etti biri başka bir şey bilmiyorum.
O zaman günde 1-2 derste kalman daha mantıklı olur. Python,ilgilendiğin bölümle alakalı olduğu için çalışmaya devam etmen güzel olur senin için. Üniversite konusunda bir şey diyemeyeceğim,siz ufak bir araştırma yaparak güzel birkaç yer seçersin kendine.Tercihte hangisi gelirse artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı