Üniversite sınavına 4 kere girdim

Bu kaba bir örnek en kötü 400 puan alırsın realist olun 4 yıl çalışan kimse eli boş dönmez.
Burada haklısın. Arkadaş zaten komple hata yapmış. Her yıl, bir önceki yıldan ders çıkarması gerekiyordu fakat yapamamış. Dersleri de bence yarım yamalak çalışıp geçmiş. Kendisine alanında gerçekten iyi olan bir Koç ile çalışmasını tavsiye ederim.

Önceden çalışılırsa herkesin yapabileceğini düşünürdüm fakat zamanla bazı arkadaşlarım sayesinde fark ettim ve durum öyle değil. Maalesef herkesin zihni buna yatkın olmayabiliyor, daha çalışırken neyi yanlış yapıyorum sorusunu bile bir haftada cevaplandıramıyorlar ki zaten bunu yaptığında otomatikman yükseliyorsun. Özel sebeplerin yoksa bence üniversiteyi boş ver.

4 Yıl başaramamışsınız şu saatten sonra üniversiteye gidecekseniz hayata çok geç başlayacaksınız
Buna katılmıyorum. Geç başlamak hiç başlamamaktan daha iyidir. Bu mesleği sonuçta ölene kadar tahminen en az 20 yıl yapacak o yüzden okumasını hala tavsiye ederim.

Buna katılmıyorum. Geç başlamak hiç başlamamaktan daha iyidir. Bu mesleği sonuçta ölene kadar tahminen en az 20 yıl yapacak o yüzden okumasını hala tavsiye ederim.
Emin ol çok iyi biryer kazanamadıktan sonra o meslek hiçbir işe yaramıyacak. 4 yıl yapamamış bir adamın başarması zaten çok zor bir şey.

Olabilir, normal şeyler.
Katılıyorum. Üniversiteyi insanlar doğrudan iş imkanı olarak gördükleri için yaşı çok önemsiyorlar fakat Üniversitelerin asıl amacı akademik olarak bir şeyler öğretebilmek. Üniversiteyi bence sadece gerçekten hevesli olan insanlar okumalı. Yani sadece Lisans eğitimi ile sınırlandırmayacak insanlar.

Katılıyorum. Üniversiteyi insanlar doğrudan iş imkanı olarak gördükleri için yaşı çok önemsiyorlar fakat Üniversitelerin asıl amacı akademik olarak bir şeyler öğretebilmek. Üniversiteyi bence sadece gerçekten hevesli olan insanlar okumalı. Yani sadece Lisans eğitimi ile sınırlandırmayacak insanlar.
Haklısın normalde gelişim amaçlı okunur ama burada iş bulmak için vasıta olsun diye. :)

Ben de adı sayılır 3-5 yer dışında gitmeye gerek duymuyorum.

Geri
Yukarı