Üniversite Sınavına Geç Kalan Öğrencinin ve Ailesinin Kapıyı Tekmelesi

Herkes velilere ve öğrencilere saydirmis. Fakat kaçırılan nokta bu barbarca davranışın sebebi sistem. Bu çocuklar bu aileler bu yüzden kriz geçiyor orada. 12 yılın eğitimi 130dklik sınav. 12 yıl öğren 130dk için. Asıl suç sistemde, fakat aileler de daha akıllı ve daha erken hareket etseydi en azından krize giren aile sayısı azalacaktı. Ama sistem hala çok yanlış.
12 yıl 130 dakika için çabalıyorsa bi zahmet erken gidecek o sınav salonuna. 6 kere sınava girdim şu iki senede, hepsine 1 saat önceden gittim. Ben eşşek miyim niye sabahın köründe gidiyorum?

Herkes velilere ve öğrencilere saydirmis. Fakat kaçırılan nokta bu barbarca davranışın sebebi sistem. Bu çocuklar bu aileler bu yüzden kriz geçiyor orada. 12 yılın eğitimi 130dklik sınav. 12 yıl öğren 130dk için. Asıl suç sistemde, fakat aileler de daha akıllı ve daha erken hareket etseydi en azından krize giren aile sayısı azalacaktı. Ama sistem hala çok yanlış.
Sınavdan 4 saat önce uyanan insanlar, sınavdan 2 hafta önce ulaşımı, okulu araştıran insanlar enayi o halde. Ok.

Hep söylerim; "Sınavı akşam 6'da yapsınlar yine geç kalanlar olacaktır". Bu sefer "Çok trafik vardı, İstanbul'da yaşıyoruz ne yapalım" olurdu bahaneleri. Vicdan sahibi biri olduğum için geç kalıp göz yaşı döken gençlere elbette üzülüyorum, keşke biraz daha sorumlu davransalarmış :(

Ben de merhamet sahibi biriyimdir ancak ve ancak eşek gibi olmuş, 18-19 yaşına gelmiş, artık çocuk denmesi ayıp kişiler sorumluluk sahibi olmazsa kimse onlara vicdan göstermez. Gerçekler 1 yılının 15 dakikayla çöpe gitmesi kadar acı.

Neylerine güvenerek bu kadar relax takılıyorlar anlamak güç.

Ben geçen sene girdiğimde 2 saat önceden oradaydım ne olur olmaz diye. Anlamıyorum geç kalanları o kadar çalışıyorsun matematiğin süper ama oraya varma süresini hesaplayamıyor. :D

Sınavdan önce okulu araştıran arkadaşlarına 'Aman gerek varki' diyen tiplerden olması yüksek olan şahıs ve yaptığı davranış.

En son KPSS sınavında kimliğimi değiştirdim fotoğraf eski diye, sınav günü sabah 4:30 kalktım, birkaç gün önce yediklerime dikkat ettim, sınav yerini bildiğim halde defalarca adresini kontrol ettim, bildiğim adres olduğu için yarım saat öncesinde sınav binaya girmiştim.
Empati kurunca öğrenci velisini boş verin emek veren bir genç için çok zor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı