Üniversite sınavında din sorusu olmamalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınavda olmamalı evet, ayrıca dersi de seçmeli olmalı, isteyen alsın istemeyen almasın. Konu kapandı.

Başlıkta özel olarak belirtmemiş, siz anlamak istediğiniz anlamışsınız. Tartışacak başka da bir şey görmüyorum.
Anlamak istediğimi değil onun açık bir şekilde anlatmak istediğini anladım.

Burada öğretilen dersten ziyade, dersin öğretilip öğretilmemesi daha önemli bence. Müslüman birisi de din dersini dinlediği zaman dersi anlayabilir, Müslüman olamayan birisi de anlayabilir. Ülkemizde her ideolojiden insan olması Din dersinin kaldırılması için geçerli bir sebep değil bence.

Din dersinden muaf olursan o kısımı cevaplandırabiliyorsun. Okulda din dersine girmeyen birine ne gözle bakıldığını ön olandan gördüm.
Okulda ne gözle baktıklarının bir önemi yok, kim ne der mantığıyla yaşarsanız zaten hiçbir yere gelemezsiniz. Bu ülkede kimsenin kimseye inanışından ötürü bir şey yapmaya hakkı yok, başkasının hakkını gasp etmediği sürece. İnandığınız bir şey varsa da bunu yürekten savunursunuz kim ne der diye yaşamazsınız.

Bu sizin takipsizliğiniz ve bir şeylere sessiz kalmanız sebebiyledir. Zira ben de bu yollardan geçtim ve seçimlerimi kendim yaptım. Sizin eksik kalmış olmanız da sistemin hatası değil. Varsa kanunsuz bir iş şikayet edersiniz hakkınızı ararsınız.
Nasıl benim takipsizliğim oluyor anlayamadım? Bize bir müfredat sorulmadı, seçmeli ders hakkında en ufak bir bilgi verilmedi. Özel olarak müdür mü kovalamam gerekiyordu?

Sınavda olmamalı evet, ayrıca dersi de seçmeli olmalı, isteyen alsın istemeyen almasın. Konu kapandı.

İsteyen alsın mantığı güzel olur fakat sistemin değişmesi lazım sınıfın yarısı istese yarısı istemese ders programı nasıl olacak.

Bu sizin takipsizliğiniz ve bir şeylere sessiz kalmanız sebebiyledir. Zira ben de bu yollardan geçtim ve seçimlerimi kendim yaptım. Sizin eksik kalmış olmanız da sistemin hatası değil. Varsa kanunsuz bir iş şikayet edersiniz hakkınızı ararsınız.
Az önce açıp baktım son sene notlarıma, Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi seçmeli değil.
Okulda ne gözle baktıklarının bir önemi yok, kim ne der mantığıyla yaşarsanız zaten hiçbir yere gelemezsiniz. Bu ülkede kimsenin kimseye inanışından ötürü bir şey yapmaya hakkı yok, başkasının hakkını gasp etmediği sürece. İnandığınız bir şey varsa da bunu yürekten savunursunuz kim ne der diye yaşamazsınız.
Evet işte buna dışlanmak deniyor haberiniz olsun.

Az önce açıp baktım son sene notlarıma, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi seçmeli değil.

Evet işte buna dışlanmak deniyor haberiniz olsun.

Din dersi hiçbir zaman seçmeli değildi zaten. Ya da yanlış mı biliyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı