Üniversite tercih önerisi

Darkpasse

Hectopat
Merhabalar üniversite bölümleri için birkaç sorum olacaktı bilen arkadaşlar cevap verebilir mi?

Bu sene YKS sonucum sayısalda 183K da. Okumayı planladığım bölümler: Petrol ve doğal gaz mühendisliği, maden mühendisliği, cevher hazırlama mühendisliği, jeoloji mühendisliği. Biraz bakındım çoğu benzer bölümler sizce hangisi daha mantıklı? (jeoloji- maden bölümlerinde burs alabiliyorum.)

Kafam maden müh. Daha yatkın gibi. Girebileceğim üniversiteler, Dokuz Eylül, Cerrahpaşa, KTÜ, Osmangazi.(bu bölümlerin taban sıralaması 280K-300k yüksek ihtimal ilk sıralardan gireceğim için devlet aylık 850 TL burs veriyor.) Hacettepe(burs alamıyorum.) Bu bölümler ve üniversiteri baz aldığımızda sizce hangisi daha mantıklı olur?

İTÜ gibi sağlam üniversiteler için burstan vazgeçerim fakat diğerleri için o bursu bırakmak içime pek sinmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Darkpasse, osmangazi üniversitesinin eğitimi nasıl? Bir bilgin var mı?

Bilgim yok. Forumlarda bakındım herkes İTÜ hakkında yorum yapıyor. Oradan okuyan birine hiç rast gelmedim.
Kendim Yalova'da yaşadığım için biliyorum İTÜ ye gidersen (seçiceğin bölümün kendine özel kampüsü var mı bilmiyorum eğer yoksa) sürekli Yalova'ya gidip gelebilirsin en falza 1.30 saat sürer.

Yalova'ya gelip gitmek aşırı mühim değil benim için. İTÜ bölümü gelmesi şans biraz sıralamanın üstünde kalıyor kendisi.
Şu an asıl mesele İTÜ harici ne tercih edeceğim. Dokuz eylül biraz sıcak geliyor birkaç dostumda orada olduğundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı