Üniversite tercihlerim nasıl?

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Ben 60.000 yapmış bir öğrenciyim ve öğretmenim 45 ve 70 arası tercih yapmamı 45-50 arasını bir ihtimal ve 50-60 arasının çok yüksek ihtimalle tutabileceğini söyledi. Ben de istediğim bölümler ve hocamın dediklerine göre bir liste hazırladım, görüşleriniz neler acaba?
Edit: İstanbul zorunlu.
ScreenHunter_01 Jul. 19 23.07.jpg

ScreenHunter_02 Jul. 19 23.07.jpg

Asıl isteğim bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyup ileriki zamanlarda bir şekilde yurt dışında iş yapabilmek. Kendimi geliştireceğime inanıyorum. Onun dışında listedeki bölümler en yakın olduğum bölümler.

Son düzenleme:
Ben 60.000 yapmış bir öğrenciyim ve öğretmenim 45 ve 70 arası tercih yapmamı 45-50 arasını bir ihtimal ve 50-60 arasının çok yüksek ihtimalle tutabileceğini söyledi. Ben de istediğim bölümler ve hocamın dediklerine göre bir liste hazırladım, görüşleriniz neler acaba?
Eki Görüntüle 1456697
Eki Görüntüle 1456698

Asıl isteğim bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyup ileriki zamanlarda bir şekilde yurt dışında iş yapabilmek. Kendimi geliştireceğime inanıyorum. Onun dışında listedeki bölümler en yakın olduğum bölümler.
Bence güzel gözüküyor, ben de 50.000 yaptım 40-68 arası yazacağım. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

25 Tercihe de İTÜ yazacağım bakalım n'olacak :) Tercihlerinde hem mimarlık hem mühendislik olmasını anlayamadım ama. Tam karar veremedin mi yoksa ikisini de yapmaya razı mısın?

60 binin altında 1-2 bölüm var galiba, nerdeyse açıkta bile kalabilirsiniz. Bilgisayar ve yazılım trend bölümler, 60 binden garanti o yerlere yerleşmek için 80 bine kadar düşmelisiniz. Ve genel olarak çok karışık geldi.

60 binin altında 1-2 bölüm var galiba, nerdeyse açıkta bile kalabilirsiniz.
Neden acaba, mezuna kalacaklar sebebiyle sıralamamın 10 kadar oynayacağını söyledi hocam.
25 Tercihe de İTÜ yazacağım bakalım n'olacak :) Tercihlerinde hem mimarlık hem mühendislik olmasını anlayamadım ama. Tam karar veremedin mi yoksa ikisini de yapmaya razı mısın?
Babam iç mimarlık gibi bir meslek yapıyor ( iç dizayn sorumlusu)
Onun dışında biyolojiden çok hoşlanırım.
Makine ilgimi çeker mi tam emin değilim ama elektrik elektronik çeker.
Yani açıklaması bu :D

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Şunu öğrendim ki prof sayısı bilmem ne sayısı hikaye. Önemli olan kadronun kalitesi. Prof geliyor anlattığından kimse bir şey anlamıyor, asistan geliyor 5 dakikada her şeyi açık hale getiriyor. Tam tersi de oluyor tabi.
Evet o unsur da var, zaten hepsi mükemmel olsa İTÜye dönüşürdü hepsi :D.
Profesör sayısını önem tutmamdaki sebep aşağı yukarı aynı ayardaki yerler arası bi ölçüt olması.

Şu anda benim iş biraz da madem istediğim olmuyor olanın iyisi olsun sonra kendimi geliştiririm hesabı, piyasa okumamış yazılımcı kaynıyor, şu anda sadece bir diploma, ingilizce ve github hesabı çıkarmam gerekiyor diye düşünüyorum.

Mimarlık çıkarsa da okuldan önce 3dsmax kurcalar, kendim de unreal engine öğrenirim.

Sıralaması 60 bin olan bir adam için 45-70 bin arası çok riskli bir tercih. Öğretmeninin nasıl garanti verdiğini anlayamıyorum, bir de 50-60 yüksek ihtimalle gelir demiş. Gelmezse ne yapacaksın? İşi şansa bırakmaya bence gerek yok, tercih aralığını 45-100 bin arası tutabilirsin. Kesin yerleşme adına da 120 bine kadar düşülebilir.

Nişantaşı Bİlgisayar Mühendisliği geldi. 70lik bölümdü 60lara çıkarttı.

Muhmetelen gelecek sene seçim vs ve insanların çocupunu şehir dışına ekonomik sebepli göndermeme istekleri ve Tıpda yaşanan rağbet düşüşü sebebiyle mühendislikler fazla arttı.

Şu anda hazırlık bölümünü ilk hafta sonunda atlamak istediğim için yeni yeni başlıyorum. İlk haftadan ger şey güzel gözüküyor.

@264523 tercih listemin son hali
Screenshot_2022-10-26_11-55-49.png
Screenshot_2022-10-26_11-57-54.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı