Üniversite ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
22.000-23.000
Pil durumu nasıl Acer'in, üniversitede çok zorlamaz umuyorum. Bir de Valorant oynamıyorum ama olsun, CS yerine onu baz alalım kaç FPS alırım ortalama?
Pili çok da iyi değil. Yaklaşık 3 saattir 1080p video izliyorum, %100'den %18'e indi. Fakat ben ayar yapmadım, yani dengeli güç planında 3 saat gidiyor. Güç tasarrufuna alırsan ve derslerde video izlemeyeceğini varsayarsak üniversitede götüreceğini düşünüyorum. (umarım götürür yani, ben de o amaçla aldım :D)

Ama gaming laptopların asıl odak noktası bataryaları olmadığı için bir gaming laptop için kötü olmadığını söyleyebilirim.

Hocam eğer oyunu 60 FPS üstü oynayayım yeter diyorsanız 10000 TL bandında pili güzel giden laptoplar var (6-8saat) ama oyuncu laptopu istersenizde pil ömründen kısmanız gerekecek sizin tercihiniz.

Nitro 5 ASUS'un değil, Acer'in. Aktif olarak kullanıyorum, fena değil. GF63 Thin'in ekran kartı watt değeri çok düşük. MSI'ı önermem yani. Ek olarak Monster'ı da listeden sil.

Özellikle Abra serisine kesinlikle bulaşmayın. Tulpar serisinde bazı ürünler kaliteli oluyor, kullanan arkadaşlarım var ve memnunlar. Ama donanıma göre değişiyor. Tabii Monster'ı ASUS ve MSI ile kıyaslamak doğru olmaz. Monster biraz daha fakirin gözünü çeliyor...

Monster'ı neden önermiyorsunuz.

Geri
Yukarı