Üniversitede dersten kalma

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Selam,
Şu anda bir dersten kaldım ve birinden koşullu geçiyorum ama merak ettiğim şey şu ortalamam 2'nin biraz altında olursa koşullu geçtiğim derstende kalmış oluyorum. Ama ff aldığım dersin bütüne girip onu yükseltirsem ortalamam 2 ve üzerine çıkarsam diğer koşullu geçtiğim dersin bütüne girmeme gerek kalmaz değil mi?
Teşekkürler.

Ama ff aldığım dersin bütüne girip onu yükseltirsem ortalamam 2 ve üzerine çıkarsam

FF aldığın dersi verip YNO 2 üstüne çıkarsa sorun olmaz.

Diğer koşullu geçtiğim dersin bütüne girmeme gerek kalmaz değil mi?

Bu, mezun ortalamanın üniversite tarafından belirlenen mezun ortalama değerinin altında olduğu durumlarda geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Şu anda bir dersten kaldım ve birinden koşullu geçiyorum ama merak ettiğim şey şu ortalamam 2'nin biraz altında olursa koşullu geçtiğim derstende kalmış oluyorum. Ama ff aldığım dersin bütüne girip onu yükseltirsem ortalamam 2 ve üzerine çıkarsam diğer koşullu geçtiğim dersin bütüne girmeme gerek kalmaz değil mi?
Teşekkürler.

Kurumdan kuruma değişir ancak benim okuduğum üniversitede koşullu geçtiğim dersten mezun olduğum sene 2'nin üstünde ortalamam varsa geçtim sayılıyordu. Okuduğum yıl bizde büt olmadığı için diğer sorunu cevaplayamayacağım.

Kurumdan kuruma değişir ancak benim okuduğum üniversitede koşullu geçtiğim dersten mezun olduğum sene 2'nin üstünde ortalamam varsa geçtim sayılıyordu. Okuduğum yıl bizde büt olmadığı için diğer sorunu cevaplayamayacağım.
Bizde de öyle ama sanırsam sorum anlaşılmadı yani FF aldığım dersi yükseltirsem ortalamam 2 ve üstüne rahat çıkıyor. Bu durumda büte girip yükseltirsem direkt olarak koşullu geçebilirim yani sorun olmaz değil mi?

Üniversiteden üniversiteye değişir, bunu sizin sorup öğrenmeniz lazım. Ancak FF dersten bute girip geçerseniz ve dediğiniz ortalama 2'nin üstünde olursa bir sorun olmaz. Ayrıca çoğu üniversitede koşullu geçme durumu ilk dönem ile kesinlesmiyor. En azından ikinci dönem de baz alınıyor. Yani agno 2'nin altında olsa bile şu anlık telafi etmeniz mümkün yüksek ihtimalle.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı